شهرخبر

درخشان:

نقطه قوت پرسپولیس از دست رفت

درخشان: نقطه قوت پرسپولیس از دست رفت/ یحیی با بضاعتی که داشت بازی کرد

سرمربی اسبق پرسپولیس گفت: وقتی نقطه قوت یک تیم از بین می‌رود، همه سیستم و برنامه‌ریزی‌ها دچار بی‌نظمی و اختلال خواهد شد و همین بلا روز گذشته سر پرسپولیس آمد.

به گزارش مشرق، حمید درخشان به تساوی شهرآورد پایتخت پرداخت و اظهار کرد: قبل از بازی هم گفته بودم با توجه به شرایط موجود هر دو تیم به دنبال نباختن بودند و ما یک بازی معمولی را شاهد بودیم. هر تیمی که جلو می‌افتاد برای حفظ نتیجه شیوه دفاعی به خود می‌گرفت تا از نتیجه مراقبت کند و این در فوتبال ما به یک روال تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: وقتی یک تیم به گل می‌رسد، نباید به دفاع آمده و در حفظ نتیجه آن هم با یک گل تلاش کند چرا که در هر لحظه از بازی به دلایل مختلف از جمله اشتباه بازیکنان و یا ضربات ایستگاهی ممکن است همه داشته‌های خود را از دست بدهد و این کار منطقی نیست.

پیشکسوت پرسپولیس تاکید کرد: با این تفکر اگر عقب نکشیده و همان سبک بازی را دنبال کنیم می توانیم به گل های بیشتر هم دست پیدا کرده و به نوعی حاشیه امنیت را بالا برد، در این میان اگر گلی هم دریافت شود اتفاق خاصی نیست چرا که فاصله دو یا سه گل رعایت شده و تیم در آرامش بازی خواهد کرد.

درخشان گفت: پرسپولیس دو مهاجم خود را از دست داد که این مساله تاثیر بسیاری در روند بازی این تیم داشت. وقتی شما به عنوان یک مربی نقطه قوت خود را از دست می‌دهید باید با بضاعت موجود بازی کنید و این کاری بود که روز گذشته گل محمدی انجام داد. به نظر من اگر او دو مهاجم خود را در اختیار داشت روند بازی به شکل دیگری بود اما در نهایت دو تیم با نتیجه تساوی زمین بازی را ترک کردند.

منبع: ایرنا