شهرخبر

عمران خان: دولت در مقابله با حملات از افغانستان ناکام بوده است

عمران خان: دولت در مقابله با حملات از افغانستان ناکام بوده است

رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان با اظهار اینکه حملات تروریستی در پاکستان افزایش ۵۰ درصدی داشته است، گفت دولت اسلام‌آباد در مقابله با حملات از افغانستان ناکام بوده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» رئیس حزب تحریک انصاف با متهم کردن دولت فدرال پاکستان در مهار تروریسم گفت: دولت وارداتی جدا از اینکه اقتصاد ما را به زمین زده است، نتوانسته با افزایش 50 درصدی تروریسم در پاکستان و حوادثی مانند آنچه در چمن، سوات، لکی مروت و بنو رخ داد، مقابله کند.

وی با اشاره به افزایش درگیری‌های مرزی افغانستان و پاکستان افزود: آنها همچنین در مقابله با حملات نیروهای امنیتی دولت "دوست" افغانستان از مرز بین‌المللی پاکستان و افغانستان ناکام بوده‌اند.

عمران خان با اظهار اینکه برگزاری انتخابات زودهنگام تنها راه تثبیت اقتصاد از طریق ثبات سیاسی است، اما دولت حاکم پاکستان از آن وحشت دارد، ادامه داد که افزایش تهدیدات تروریستی فزاینده و حملات از سوی مرز افغانستان جایی در گفتمان دولت ائتلافی پاکستان ندارد.

اعزام هیئت علما و بزرگان قومی پاکستان به افغانستان

درپی افزایش تنش‌های مرزی بین افغانستان و پاکستان، هیئتی متشکل از علمای دین و بزرگان قومی برای مذاکره با سران طالبان درباره درگیری‌های مرزی روز دوشنبه عازم قندهار شد.

یکی از مقامات اداره محلی دراین‌باره به «داون نیوز» گفت: این یک هیئت 16 نفره به ریاست «اسلم عالمیار» عالم برجسته مذهبی و شامل بزرگان قبیله‌ای و تجار برجسته چمن است.

براساس این گزارش، هیئت پاکستانی قرار است در این سفر با والی قندهار و دیگر سران ارشد طالبان افغانستان برای کاهش تنش در دو سوی مرز گفتگو کند.

انتهای پیام/.