شهرخبر

حل مشکل اشتغال جامعه ایثارگری نیازمند اقدام جهادی و همه‌‌جانبه است

حل مشکل اشتغال جامعه ایثارگری نیازمند اقدام جهادی و همه‌‌جانبه است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن جلسات شهید رسول‌زاده بر اقدام جهادی و همه‌جانبه برای حل مشکل اشتغال ایثارگران تأکید کرد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست با اشاره به فرایند تدوین پیشنهادات برنامه هفتم توسعه گفت: بخش‌های مختلف بنیاد باید هر چه سریع‌تر پیشنهادات را به کمیته‌ای که نظرات را جمع‌آوری می‌کند تحویل دهند. خوشبختانه بر اساس این پیشنهادات برخی احکام در برنامه هفتم دائمی شدند و پیشنهادات مربوط در خصوص خودرو، بهداشت و درمان، شهریه دانشجویی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مطرح شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: افزایش بودجه بهداشت و درمان ایثارگران با افزایش هزینه‌ها متناسب نیست و البته جانبازان باید از بهترین تجهیزات استفاده کنند که به دلیل شرایط اقتصادی کشور میسّر نبوده است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به تأمین 19 دستگاه آمبولانس برای بنیاد گفت: برای تهیه این آمبولانس‌ها با مشکل همراه بودیم زیرا طبق قانون باید از کالاهای داخل کشور استفاده شود که خوشبختانه با مصوبه دولت این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات تهیه اروتز و پروتز برای جانبازان گفت: تهیه اروتز و پروتز در استان‌ها با مشکلاتی همراه است که باید این تجهیزات زودتر برای جانبازان قطع عضو فراهم شود.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به مشکل اشتغال ایثارگران گفت: مسئله اشتغال مهم‌ترین مشکل ایثارگران برای فرزندانشان است که مهم‌تر از مشکل مسکن است و نرخ بیکاری در بین ایثارگران 19 درصد است و با وجود سهمیه و تسهیلات اقدامات انجام شده کارآمد نیست و نیاز به بازخوانی دارد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در حوزه اشتغال مشکل جدی وجود دارد، خاطرنشان کرد: سامانه هوشمند برخی مشکلات را حل می‌کند اما باید کار جهادی انجام شود که نرخ بیکاری ایثارگران کاهش یابد.

عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست به بیان نکاتی در مورد تأمین تجهیزات پزشکی ایثارگران پرداخت و گفت: تجهیزات پزشکی یکی از اقلام ضروری جانبازان است که برخی از اقلام داخل کشور وجود ندارد و باید از خارج کشور تهیه شود. خرید تجهیزات پزشکی حساسیت دارد و با وجود افزایش دو برابری بودجه قیمت این تجهیزات با افزایش همراه بوده است که بعضی از استان‌ها با مشکل مواجه هستند.
انتهای پیام/