در چارچوب هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، دو تیم استقلال و پرسپولیس فردا (سه‌شنبه) ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند.

ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد:‌  قبل از یک ماه و ۱۰ روزی که به خاطر جام جهانی، لیگ برتر تعطیل شود، ما شرایط خوبی داشتیم و بازی سوپرجام را با پیروزی پشت سرگذاشتیم. در تعطیلات خواستیم برای اردو برنامه‌ریزی کنیم اما به خاطر شرایط مالی نتوانستیم.

او ادامه داد: ما باید خودمان را تقویت کنیم. در بازی‌های تدارکاتی مقداری مشکل داشتیم و در مورد زمین هم مشکل داشتیم. معمولا بازی‌های تدارکاتی در آرارات برگزار می‌شد اما ما برخی اوقات در چمن مصنوعی تمرین کردیم. ما باید از یک زمین مناسب برخوردار باشیم و بازی‌های دوستانه برگزار کنیم. شرایط زمین مجموعه انقلاب مناسب نیست. امیدوارم هفته آینده شرایط زمین تمرین ما مناسب شود. با مشکلات زیادی در این مدت مواجه بودیم. جو خوبی حاکم نبود و خوشحال نبودیم.

ساپینتو درباره مشکلات مالی افزود:‌ تا حدودی برخی از مشکلات مالی برطرف شده است. برای بازیکنان سخت بود که تمرکز داشته باشند اما شجاع بودند و در چند هفته آخر سخت کار کردند. با وجود اینکه تمرکز کاملی نداشتند، کار را پیش برد. گام به گام شرایط باشگاه بهتر خواهد شد و امیدوارم شرایط برای همه بهتر شود.

سرمربی استقلال درباره کمپ حجازی گفت: من ۲ بار کمپ حجازی را دیدم. امکاناتش هنوز تکمیل نشده است. فکر کنم رختکن آماده شود اما هنوز سایر نقاطش تکمیل نشده است. مهم‌ترین مساله‌اش زمین تمرین است که آن هم آماده است.

او درباره داربی ۹۹ پایتخت گفت:‌ ما ۱۹ بازی دیگر در پیش داریم و هنوز به وسط فصل نرسیده‌ایم. هنوز ۵۷ امتیاز در لیگ برتر باقی مانده است. ما نیاز به ۴۳ امتیاز برای قهرمانی در لیگ برتر داریم. سال پیش ۶۸ امتیاز کسب کردیم اما هر تیمی که ۶۵ امتیاز بتواند بگیرد، قهرمان لیگ برتر است. هر بازی برای من مهم است. در بازی پیش رو، هر کسی ببرد یا مساوی کند، قهرمان لیگ نیست اما اهمیت این بازی را می‌دانیم. این بازی بیش از ۳ امتیاز برای ما ارزش دارد. این بازی برای ما خیلی خاص است و تقابل دو تیم قوی است. ما برای این بازی خود را آماده کرده‌ایم و اعتماد به نفس بالایی داریم. ما با تمام جاه‌طلبی خود این بازی را با پیروزی پشت سر خواهیم گذاشت.

ساپینتو درباره غیبت لوکادیا و دیاباته در تیم پرسپولیس گفت:‌ بعضی وقت‌ها ما چیزهایی را در کنفرانس می‌شنویم که خلافش بعدا ثابت می‌شود. برای من لوکادیا و دیاباته بازیکنان مهمی هستند اما ما بازیکنان خیلی مهمی داریم. برای من نقطه قوت حریف‌، تیم پرسپولیس است. این مساله برای فرقی نمی‌کند بدون لوکادیا و یا با لوکادیا، استراتژی من فرقی نمی‌کند. ما باید ۹۰ دقیقه تمرکز کنیم و این بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

سرمربی استقلال درباره تفاوت‌های داربی‌های ایران با داربی‌های پرتغال گفت:‌ ما اعتماد به نفس بالایی داریم و این بهترین چیزی است که می‌توانم به هواداران بگویم. ما از حضور تماشاگران برخوردار نیستیم و نمی‌دانم چرا این مساله رخ داده است. امیدوارم آن‌ها به استادیوم برگردند چون داربی بدون تماشاگران معنایی ندارد. این بازی خیلی خاص است و من به بازیکنان گفتم از کنترل عاطفی بالایی برخوردار باشند. دو تیم از کیفیت بازیکنان برابر برخوردار هستند . تیمی که کنترل عاطفی بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند موفق باشند. پرسپولیس در ضربات کاشته عملکرد خوبی داشته است. ما نباید به حریف شانس بدهیم. اگر تیمی از موقعیت‌ها بتواند استفاده کند، به موفقیت نزدیک‌تر می‌شود. ما در طول موقعیت‌ها باید از تمرکز بالایی برخوردار باشیم.