شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#انتخابات#برگزاری انتخابات#پاکستان#جمعه

عمران خان مجالس قانونگذاری «خیبرپختونخواه» و «پنجاب» را منحل می‌کند

عمران خان مجالس قانونگذاری «خیبرپختونخواه» و «پنجاب» را منحل می‌کند

رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان برای هموار کردن مسیر جهت برگزاری انتخابات تازه، جمعه آینده مجالس قانونگذاری «خیبرپختونخواه» و «پنجاب» را منحل می‌کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» رئیس حزب تحریک انصاف در یک سخنرانی ویدئویی با حضور «پرویز الهی» وزیر ارشد «پنجاب» و «محمود خان» وزیر ارشد «خیبر پختونخواه» اعلام کرد جمعه این هفته مجالس قانونگذاری خیبرپختونخواه و پنجاب را منحل می‌کند.

وی با توضیح درباره چرایی این اقدام گفت براساس قانون اساسی پاکستان انتخابات نباید بیش از 90 روز پس از انحلال مجالس قانونگذاری به تعویق بیفتد.

نخست وزیر سابق پاکستان درباره برنامه خویش پس از انحلال مجالس گفت: سپس ما برای انتخابات بعد از آن و کسب 130 کرسی شورای ملی آماده می‌شویم، بعد از آن نیز به سراغ رئیس شورای ملی می‌رویم و از او می خواهیم استعفای ما را بپذیرد.

عمران خان با اظهار اینکه دولت کنونی پاکستان برنامه‌ای برای رفع افزایش تورم و بیکاری ندارد، گفت پاکستان به انتخابات تازه و عادلانه نیاز دارد.

رئیس حزب تحریک انصاف پیش از این تلاش داشت از طریق تظاهرات سراسری دولت حاکم را به برگزاری انتخابات زودهنگام تحت فشار قرار دهد.

انتهای پیام/.