کارشناس تغذیه یک سارق حرفه ای بود / اسلحه پلیس را گرفت و فرار کرد! + گفتگو

به گزارش رکنا: سارق جوان از جزئیات سرقت‌هایش می‌گوید.

چه شد که یک مرد تحصیل‌کرده تبدیل به دزد حرفه‌ای شد؟

نتوانستم کار مناسب با در آمد خوب پیدا کنم، چند وقتی شدم راننده اینترنتی اما دستمزدم کفاف خرج زندگی را نمی‌داد، به همین دلیل بود که برای به‌دست آوردن پول وسوسه سرقت به جانم افتاد.

با چه شگردی سرقتی می‌کردی؟

با همدستانم خودروی زانتیا سرقت می‌کردیم. چون ماشین جاداری است. سپس از استان البرز راهی تهران می‌شدیم و شبانه با قیچی قفل مغازه‌هایی که تلویزیون می‌فروختند را باز کرده و دست به سرقت می‌زدیم. بعد هم اموال سرقتی را نصف قیمت به مغازه داران می‌فروختیم.

با خودروهای سرقتی چه می‌کردی؟

بعد از یک یا 2 بار سرقت، ‌ماشین‌ها را رها می‌کردیم. هدف ما فقط دستبرد به مغازه‌ها بود، ‌با ماشین سرقتی می‌رفتیم تا شناسایی نشویم.

ظاهرا یک مورد سرقت اسلحه مأمور هم در پرونده‌ات ثبت شده؟

حدود 2 ماه قبل بود که در حال شکستن قفل یک مغازه در غرب تهران بودیم، داشتیم آخرین قفل را می‌شکستیم که مأموران گشت پلیس رسیدند و متوجه ما شدند. به محض دیدن پلیس ترسیدیم و سوار ماشینمان شدیم تا فرار کنیم اما مأموران به تعقیبمان پرداختند و به سمت لاستیک‌های زانتیا شلیک کرده و ما مجبور به توقف شدیم. ما 3نفر بودیم که یکی از همدستانم در همان عملیات بازداشت شد اما من و همدست دیگرم پیاده فرار کردیم. مأمور پلیس هم شروع کرد به تعقیب ما و حتی قصد تیراندازی داشت که اسلحه‌اش گیر کرد. من فورا اسلحه را از او قاپیدم و موفق به فرار شدم.