شهرخبر
گوناگون

حضور عربستان

خبرگزاری دولت: تاکنون برنامه ای برای دیدار مقامات ایرانی و سعودی در نشست اردن تنظیم نشده

«تا این لحظه برنامه‌ای برای دیدار طرف‌های ایرانی و سعودی در حاشیه نشست تنظیم نشده است، اما در خصوص این موضوع باید منتظر برگزاری کنفرانس ماند، هرچند که برخی از رسانه‌ها از احتمال حضور عربستان در نشست در سطح ولیعهد خبر داده‌اند.»

خبرگزاری دولت: تاکنون برنامه ای برای دیدار مقامات ایرانی و سعودی در نشست اردن تنظیم نشده

نشست دور دوم بغداد، کنفرانسی است که در آگوست سال ۲۰۲۱ در بغداد برگزار شد که عنوان آن کنفرانس همکاری مشارکت بود. جمهوری اسلامی ایران در آن نشست در سطح وزیر خارجه شرکت کرد که اولین سفر وزیر امورخارجه پس از کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی بود.

در نشست پیشین علاوه بر ایران کشورهایی چون عربستان، ترکیه هم در سطح وزیر خارجه شرکت کردند اما فرانسه در سطح رئیس‌جمهور، مصر در سطح رئیس‌جمهور، کویت در سطح نخست وزیر، قطر در سطح امیر و امارات در سطح معاون نخست وزیر و اردن در سطح پادشاه شرکت کردند.

یکی از موضوعاتی که مورد توجه و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ها قرار گرفته است، بحث احتمال دیدار مقامات ایرانی و سعودی در حاشیه این نشست مهم است.

 اطلاع یافت که تا این لحظه برنامه‌ای برای دیدار طرف‌های ایرانی و سعودی در حاشیه نشست تنظیم نشده است، اما در خصوص این موضوع باید منتظر برگزاری کنفرانس ماند، هرچند که برخی از رسانه‌ها از احتمال حضور عربستان در نشست در سطح ولیعهد خبر داده‌اند.

 
 

 

منبع: انتخاب