شهرخبر

سوریه| حمله به پایگاه نظامی آمریکا و تداوم حملات ترکیه

سوریه| حمله به پایگاه نظامی آمریکا و تداوم حملات ترکیه

منابع سوری از ادامه حملات ارتش ترکیه به مناطقی از شمال این کشور خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع محلی در سوریه گزارش داد: ارتش ترکیه با توپخانه سنگین اهداف «قسد» را هدف قرار داد.

این منابع افزودند: همچنین پایگاه‌های قسد در روستاهای «الکوزیه»، «تل اللبن» و «الطویله» در حومه «تل تمر» در شمال حسکه نیز گلوله باران شد.

در همین راستا سایت‌های وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک نیز در این باره اعلام کردند که ترکیه روستاهایی در حومه عین العرب در مرزهای سوریه و ترکیه را نیز با توپخانه خود گلوله باران کرد.

ارتش ترکیه با سلاح سنگین همچنین مناطق «ام حوش» و «جربل» و «شیخ عیسی» در حومه شمالی حلب را زیر آتش گرفت که بر اثر آن خسارات زیادی به غیرنظامیان وارد شد.

منابع محلی اعلام کردند که از تلفات این حمله خبری مخابره نشده است.

در حومه شمال شرقی حلب هم شهرک‌های «صولان» و «جارقلی» در حومه غربی «عین العرب» در معرض حملات توپخانه سنگین ارتش ترکیه قرار گرفت.

برای چندمین روز مناطق «البیاضیه»، «زور مغار» و «کولتب» و«دقه مغار» در حومه عین العرب هدف قرار گرفتند که بر اثر آن ساکنان مجبور به فرار به سمت شهر «عین العرب» شدند.

شاهدان عینی اعلام کردند که عین العرب مملو از آوارگانی است که به دنبال حملات هوایی و زمینی به حومه این منطقه از چهار هفته قبل به این شهر آمده‌اند.

در حومه شمالی الرقه هم منابع محلی اعلام کردند که ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آنکارا که ارتش ملی خوانده می شوند، در جاده بین المللی «ام4 » که حلب را به حسکه متصل می سازد، دست به تحرکاتی زده‌اند.

حملات ترکیه در چارچوب عملیات زمینی این کشور صورت می‌گیرد که آنکارا نوزدهم نوامبر گذشته تحت عنوان « پنجه شمشیر» علیه نیروهای سوریه دموکراتیک از آن خبر داده بود.

حملات توپخانه ارتش سوریه به مواضع تروریست‌ها در ادلب

منابع سوری اعلام کردند که نیروهای ارتش در حومه ادلب با توپخانه مواضع تروریست‌های جبهه النصره را در حومه جنوبی ادلب زیر آتش گرفتند. این حملات کوبنده ارتش سوریه در واکنش به تحرکات تروریست‌ها و حملات راکتی آنها به مواضع ارتش سوریه در حومه جنوبی و شرقی ادلب انجام شد.

هلاکت و زخمی شدن شماری از تکفیری‌ها در بادیه شرقی

منابع سوری اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه بقایای داعشی را در صحرای «تدمر» و «دیرالزور» هدف قرار داد که بر اثر آن شماری از داعشی‌ها به هلاکت رسیدند و برخی دیگر هم زخمی شدند. این حملات ارتش سوریه به دنبال تشدید تحرکات داعش در این مناطق رخ داد.

حمله به پایگاه نظامی آمریکا در شرق سوریه

خبرنگار اسپوتنیک در دیرالزور گزارش داد: افراد ناشناس، پایگاه ارتش آمریکا در یکی از بزرگترین میادین نفت در شرق سوریه را هدف حمله راکتی قرار دادند.

پایگاه نفتی العمر، یکی از بزرگترین پایگاه‌های نظامی آمریکا در شرق دیر الزور هدف حمله راکتی قرار گرفت که منجر به انفجارهایی در اطراف این پایگاه و محوطه داخل میدان نفتی شد.

منابع محلی گفتند که پس از این حمله، هواپیماها و پهپادهای آمریکایی به صورت گسترده در آسمان منطقه به پرواز در آمدند.هنوز حجم خسارت‌های جانی یا مادی احتمالی این حمله مشخص نیست.

انتهای پیام/