شهرخبر

تیراندازی اشتباهی سربازان اسرائیلی به نیروهای خودی

سربازان اسرائیلی

برخی رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند، گروهی از سربازان ارتش رژیم صهیونیستی در تشخیصی اشتباه به سمت نیروهای امنیتی این رژیم تیراندازی کردند.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه خبری المیادین، برخی رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که گروهی از سربازان ارتش رژیم صهیونیستی به نیروهای امنیتی اسرائیل به گمان اینکه فلسطینی‌هایی هستند که سنگ پرتاب می‌کنند، شلیک کردند.

کرمیلا دنگور، خبرنگار شبکه عبری زبان "کان" اظهار کرد: یک گروه از نیروهای ارتش اسرائیل که در منطقه‌ای از کرانه باختری مستقر بودند، گزارشی مبنی بر حضور چند فلسطینی و پرتاب سنگ به خودروهای اسرائیلی در خیابان شصتم، خیابان اصلی کرانه باختری دریافت کردند.

او افزود: یکی از سربازها متوجه دو نفر شد که کنار خیابان ایستاده بودند و گمان کرد که آنها از جمله سنگ اندازها هستند، او در ادامه با اتاق عملیات تماس گرفت تا تایید تیراندازی بگیرد؛ اما پاسخی دریافت نکرد و در نهایت تصمیم به تیراندازی گرفت، در مقابل فرمانده نیروها نیز به آن دو نزدیک شد و دوبار شلیک هوایی کرد، در نهایت نیز مشخص شد آن دو نفری که کنار خیابان ایستاده بودند، سنگ‌اندازهای فلسطینی نبودند بلکه دو تن از نیروهای امنیتی اسرائیل وابسته به شهرک عوفرا بوده‌اند.

خبرنگار شبکه کان در ادامه گفت: تیراندازی که به سمت این دو نیروی امنیتی اسرائیل انجام شد، می‌توانست خیلی بد تمام شود.

این اولین باری نیست که سربازان اسرائیلی در تیراندازی‌های خود دچار اشتباه شده و نیروهای خودی را هدف می‌گیرند، اوت گذشته نیز چند سرباز اسرائیلی به دلیل تشخیص اشتباه به سمت یکدیگر تیراندازی کردند.