شهرخبر

تأکید دارابی بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای ارتقای مشارکت در انتخابات

تأکید دارابی بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای ارتقای مشارکت در انتخابات

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور با بیان اهمیت انتخابات پارلمانی سال آینده، تاکید کرد که برای ارتقای سطح مشارکت در انتخابات، لازم است با تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای وارد شویم.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، افشار دارابی مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در نشست دوره آموزشی سامانه رصد و پایش انتخابات کشور، با حضور محسن اسلامی مدیرکل دفتر انتخابات و مسئولین سامانه انتخابات در استانداری‌های سراسر کشور، برگزاری انتخابات در اسفندماه سال آینده را مهم‌ترین مسئله کشور دانست و گفت: ارتقای مشارکت در انتخابات رسالتی جدی است که بایستی با تمام ظرفیت در جهت تحقق این امر خطیر در کشور تلاش نمائیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود به جنگ روایت‌های دشمن اشاره داشت و گفت: یکی از ابعاد مهم جنگ روایت‌های دشمن، ایجاد تردید و ابهام در ذهن مردم است و ما به عنوان فعالان عرصه اطلاع‌رسانی باید با آمادگی کامل در مواجهه با جنگ شناختی دشمن عمل کنیم.

دارابی اظهار داشت: اطلاع‌رسانی به‌موقع و مسئولانه به مردم می‌تواند به سهم خود در تقویت اعتماد عمومی و افزایش زمینه‌های مشارکت در کشور موثر واقع شود.

وی گفت: پاسخ به شبهات و انتقادات از جمله مواردی است که می‌تواند به روشنگری بیشتر افکار عمومی منجر شود و همه ما به‌عنوان مجریان برگزاری انتخابات با رصد و تحلیل دقیق شرایط اجازه ندهیم دشمن روایت‌سازی دروغین داشته باشد.

مشاور وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به استفاده از نظام چند رسانه‌ای در همراه‌سازی بیشتر عموم جامعه با مسئله انتخابات در کشور تاکید کرد و گفت: تهیه کلیپ‌ها و فیلم‌های کوتاه و پرمحتوا در حوزه انتخابات به‌صورت جدی دنبال می‌شود.

دارابی همچنین گفت: با هدف نظارت دقیق‌تر بر مسئله اطلاع‌رسانی، کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات در استان‌ها به‌صورت جدی با هماهنگی معاونت سیاسی فعال می‌شود.

در ادامه این نشست رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با تاکید بر بهره‌گیری از سبک‌های خبرنویسی، گزارش‌نویسی و نیز تحلیل رسانه‌ای، تاکید کرد که لازم است موثرترین روش‌ها و سبک‌ها در اطلاع‌رسانی قوی در امر انتخابات، بکار گرفته شود.

وی در این نشست برخی سبک‌های خبرنویسی را از منظر تخصصی و حرفه‌ای تبیین و تشریح کرد. 

انتهای پیام/