شهرخبر

آغاز ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم از امروز

آغاز ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم از امروز

ثبت نام جذب اعضای هیأت علمی از امروز شنبه ۲۶ آذر ماه ۱۴۰۱ آغاز شد و داوطلبان تا ۷ دی ماه ۱۴۰۱ فرصت دارند برای ثبت‌نام به سامانه جذب وزارت علوم مراجعه کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، براساس فراخوان جذب هیأت علمی آبان 1401، ثبت نام جذب اعضای هیأت علمی از امروز شنبه 26 آذر ماه 1401 آغاز شد، داوطلبان تا 7 دی ماه 1401 فرصت دارند برای ثبت‌نام به سامانه جذب وزارت علوم به آدرس applicant.markazjazb.ir مراجعه کنند.

در این فراخوان حدود 4 هزار و 482 رشته گرایش توسط دانشگاه‌ها اعلام نیاز شده که حدود 2 هزار و 890 اعلام نیاز مربوط به دانشگاه‌های سراسری و یک هزار و 592 اعلام نیاز نیز مربوط به دانشگاه و مؤسسات غیر دولتی است از 2 هزار و 890 اعلام نیاز دانشگاه‌های سراسری 2 هزار و 774 اعلام نیاز در دوره دکتری و 116 اعلام نیاز در دوره کارشناسی ارشد بوده است.

همچنین از یک هزار و 592 اعلام نیاز دانشگاه و مؤسسات غیردولتی یک هزار و 475 اعلام نیاز در دوره دکتری و 117 اعلام نیاز در دوره کارشناسی ارشد بوده است و این در حالی است سهمیه تخصیصی وزارت علوم برای جذب اعضای هیأت علمی به دانشگاه‌ها 2 هزار و 837 سهمیه است که یک هزار و 598 سهمیه ویژه دانشگاه‌های دولتی و سراسری و یک هزار و 239 سهمیه ویژه دانشگاه‌های غیر دولتی است از یک هزار و 592 سهمیه اختصاصی ویژه دانشگاه‌های سراسری یک هزار و 524 سهمیه ویژه دوره دکتری و 74 سهمیه ویژه دوره کارشناسی ارشد است.

همچنین از یک هزار و 239 سهمیه تخصیصی دانشگاه‌های غیر دولتی یک هزار و 181 سهمیه ویژه دوره دکتری و 58 سهمیه ویژه دوره کارشناسی ارشد است.

امسال برای اولین بار در این فراخوان مجوز شرکت متقاضیان حین خدمت مقدس سربازی نیز صادر شده است، افرادی که 9 ماه از خدمت مقدس سربازی را تا پایان سال 1400 طی کرده باشند، همچنین افرادی که داری گواهی موقت فارغ التحصیلی دکتری نیز هستند، می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

افرادی که با وضعیت سربازی حین خدمت با مدرک موقت در فراخوان شرکت می‌کنند باید قبل از طرح پرونده در هیأت مرکزی دانشنامه و کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند.

انتهای پیام/