شهرخبر

جزئیات برنامه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای رفع سوءتغذیه خانواده‌های نیازمند

جزئیات برنامه 1000 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای رفع سوءتغذیه خانواده‌های نیازمند

معاون بنیاد مستضعفان جزئیات برنامه‌های این بنیاد برای رفع سوء تغذیه خانواده‌های نیازمند، زنان باردار و مادران شیرده در معرض سوء تغذیه را که تا امروز بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای آن تخصیص داده شده، تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسینم، وحید خاوئی با اشاره به اقدامات بنیاد مستضعفان در حوزه رفع سوءتغذیه در خانواده‌های محروم اظهار کرد: بنیاد مستضعفان برنامه‌ای بلندمدت برای رفع سوءتغذیه زنان باردار و مادران شیرده دارد که خودشان یا نوزادشان در معرض خطر سوءتغذیه هستند و بر همین اساس برنامه رفع سوءتغذیه با هماهنگی وزارت بهداشت و طی سال‌های اخیر با همکاری کمیته امداد در حال پیگیری است.

معاون بنیاد مستضعفان ادامه داد: برنامه رفع سوءتغذیه در مناطق هدف محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان با توزیع سبد غذایی و در سایر نقاط محروم نیز این برنامه برای خانواد‌ه‌های محروم دارای مادر شیرده و زنان باردار در معرض سوءتغذیه به صورت پرداخت نقدی اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این بسته‌ها به صورت ماهانه یا 2 ماه یک بار به مادران شیرده و زنان باردار در معرض سوء تغذیه خاطر نشان کرد: در سال جاری بنیاد مستضعفان برای اجرای این طرح مبلغ 170 میلیارد تومان تخصیص داده و این بسته‌ها طی 18 ماه حیاتی به جامعه هدف این طرح ارائه می‌شود.

به گفته مدیرعامل بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان، اجرای این طرح به اندازه‌ای اثربخش بوده که بارها از سوی وزارت بهداشت مورد تقدیر قرار گرفت این وزارتخانه خواستار تداوم اجرای این طرح توسط بنیاد مستضعفان بود.

خاوئی در ادامه با اشاره به برنامه‌های عمومی رفع سوء تغذیه این بنیاد، گفت: بنیاد مستضعفان علاوه بر اجرای برنامه رفع سوءتغذیه مادران شیرده و زنان باردار مناطق محروم، برنامه‌های عمومی را در قالب این هدف با توزیع بسته‌های معیشتی و لبنی اجرایی کرده است.

وی اضافه کرد: طی این مدت بسته‌های معیشتی در دو قالب بسته‌های خشک شامل حبوبات، برنج، مرغ، گوشت و اقلام پروتئینی و بسته‌های لبنی برای 3 جامعه مددجویان، کمیته امداد، مددجویان بهزیستی و زندانیان نیازمند توزیع شده است.

خاوئی افزود: از اسفندماه سال گذشته تا امروز بالغ بر 2 میلیون بسته معیشتی و لبنی توسط بنیاد مستضعفان توزیع شده که حدود 950 میلیارد تومان برای تهیه این بسته‌ها تخصیص داده شد.

انتهای پیام/