شهرخبر

نتانیاهو: ائتلاف آمریکا با عربستان باید تقویت شود

نتانیاهو: ائتلاف آمریکا با عربستان باید تقویت شود

نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی از آمریکا خواست تعهد خود به عربستان سعودی را تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی در گفتگو با بخش انگلیسی شبکه العربیه گفت که اتحاد سنتی آمریکا با عربستان و سایر کشورها باید تقویت شود.

بر اساس این گزارش، وی ادعا کرد: نباید در این خصوص شاهد تنش های دوره ای یا حتی تنش های شدید باشیم چرا که به نظر من این موضوع، مبنای ثبات در منطقه است.

نتانیاهو در عین حال افزود: من با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در این خصوص صحبت خواهم کرد.

بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود و نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی پیش از این هم درباره امضای توافقات جدید عادی سازی روابط با کشورهای دیگر در منطقه، ابراز امیدواری کرده بود.

وی در جمع سفرای ۱۳ کشور از اعضای سازمان ملل که به اراضی اشغالی سفر کرده اند، گفت: من درباره امضای توافقات جدید در زمینه عادی سازی روابط، خوشبین هستم.

نتانیاهو با طرح مجدد ادعاهای واهی درباره فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران، نیز گفت: توافقات عادی سازی روابط اهمیت تاریخی دارند و می توانند به ما در تحقق اهداف منطقه ای کمک کنند.

گفتنی است پیش از روزنامه «یسرائیل هیوم» در گزارشی نوشت: نتانیاهو در دوران جدید نخست وزیری اش، امضای توافق عادی سازی روابط با عربستان سعودی را به عنوان اولویت اساسی خود قرار داده است.

نتانیاهو اخیراً نیز در گفتگوی ویدیو کنفرانسی با ائتلاف یهودیان جمهوریخواه (RJC) در شهر لاس وگاس گفته بود: هدف اصلی من در آینده نزدیک، توسعه توافقات عادی سازی روابط با دیگر کشورها به ویژه یک کشور خاص است.