شهرخبر

تداوم حملات ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده یمن

تداوم حملات ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده یمن

منابع خبری اعلام کردند که ائتلاف متجاوز سعودی استان الحدیده یمن را هدف حملات هوایی، موشکی و توپخانه قرار داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،اتاق عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان الحدیده اعلام کرد که پهپادهای شناسایی و جاسوسی ائتلاف سعودی وارد منطقه «مقبنه» شده و به گشت زنی پرداختند.

حملات راکتی ائتلاف متجاوز سعودی در مناطق مختلفی از استان الحدیده ادامه داشته استو واحد توپخانه ائتلاف سعودی نیز مناطقی را در «الجبلیه»، «مقبنه» و «حیس» هدف قرار دادند.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. براثر این تجاوز تا کنون هزاران یمنی کشته شدند.

آتش بس در یمن از یازدهم فروردین ماه سال جاری با وساطت سازمان ملل محقق شد که دو ماهه قابل تمدید بود که تا کنون دو بار تمدید شده است. قرار بود این توافق مهر ماه تمدید شود ولی عدم تحقق مطالبات دولت نجات ملی که بر اساس توافق بوده، منجر به عدم تمدید آن تا این لحظه شده است.

دولت نجات ملی یمن طی روزهای اخیر تأکید کرده است که کشورهای متجاوز سعودی و امارات به این کشور باید به تعهدات خود ذیل توافق آتش‌بس عمل کنند؛ قرار بود بر اساس این آتش‌بس، فرودگاه صنعاء بازگشایی شود و موانع ورود کشتی‌ها به بندر الحدیده برداشته شود و حقوق کارمندان دولت که برای سال‌ها به‌دلیل جنگ پرداخت نشده است، پرداخت شود.

« علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن سه شنبه شب تأکید کرد که  تنها ضامن بازگشت آتش بس، اجرای خواسته ها و حقوق ملت یمن است که افق صلح را خواهد گشود و تحقق این مهم با فریبکاری امکان پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام/