شهرخبر

سعیدی در تذکر شفاهی:

اعتماد بی‌حد و حصر به چین و روسیه اشتباه دیپلماتیک است

اعتماد بی‌حد و حصر به چین و روسیه اشتباه دیپلماتیک است

نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: اگر اعتماد بی جا به آمریکا، انگلیس و فرانسه اوج ساده لوحی سیاسی است، اعتماد بی حد و حصر به چین و روسیه نیز اشتباه دیپلماتیک است.

به گزارش خبرنگار مهر، معین الدین سعیدی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۳ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: از مردم سربلند استان سیستان و بلوچستان می‌خواهم آرامش خود را حفظ کنند، چرا که توسعه اقتصادی و عمرانی فقط در بستر امنیت شکل خواهد گرفت.

وی بیان کرد: از سفر نمایندگان مقام معظم رهبری به استان سپاسگزاریم و امیدواریم مصوبات آنان به طور کامل و صریح اجرایی شود.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کسانی که به مردم مردم سیستان و بلوچستان انگ تجزیه طلبی زدند یا مسئولانی که در برابر درد مردم سکوت کردند، بدانند که تاریخ در مورد آنان قضاوت سختی خواهد کرد. اسلام و ایران ناموس بلوچ هستند و بلوچ می‌میرد، اما از ناموس خود نخواهد گذشت. ما در بلوچستان نه تجزیه طلب داشتیم، نه داریم و نه خواهیم داشت.

سعیدی در ادامه جلسه، گفت: همراهی چین با کشورهای عربی در زیر سوال بردن تمامیت ارضی ایران نشان داد اگر اعتماد بی جا به آمریکا و انگلیس و فرانسه اوج ساده لوحی سیاسی است، اعتماد بی حد و حصر به چین و روسیه نیز اشتباه دیپلماتیک است. در روزهای رأی اعتماد به رئیس جمهور گفتم که از ترس عقرب جراره غرب به مار غاشیه شرق پناه نبرید و آنچه مهم است، منافع ملی ایران است.