شهرخبر

اذعان ژنرال‌های اسرائیلی به وخامت وضعیت ارتش رژیم صهیونیستی

اذعان ژنرال‌های اسرائیلی به وخامت وضعیت ارتش رژیم صهیونیستی

محافل نظامی ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی با برشمردن برخی از تصمیمات مقامات ارشد ارتش در سالهای اخیر، از ابعاد فاجعه بار و وخامت وضعیت ارتش اسرائیل سخن می گویند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ژنرال های باسابقه ارتش رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به ناتوانی‌ها و ضعف‌های ارتش این رژیم، از وخامت وضعیت آمادگی ارتش اشغالگر اسرائیل در دوره اخیر خبر دادند.
این محافل در ارتش اشغالگر اسرائیل فاش کردند که تصمیمات رهبری آن در سال‌های اخیر باعث افت بی‌سابقه در صلاحیت‌های آن از نظر کاهش کارایی و انگیزه سربازان برای خدمت سربازی شده است.

در همین راستا «اسحاق بریک» از ژنرال‌های باسابقه ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس سابق کمیته رسیدگی به شکایات نظامیان گفت: شکاف‌هایی بین نیروهای اسرائیلی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مدت خدمت سربازی و مدت آموزش اشاره کرد؛ این شکاف ها، خسارات بی شماری را به بار آورد که تا به امروز نیز در حال تعمیق است.

وی در ادامه افزود کمبود سرباز در نیروهای رزمی و پایگاه های پشتیبانی رزمی و همچنین عدم امنیت شغلی پس از اخراج اکثر افسران ارتش به دلایل غیرقابل قبول اداری باعث شد که خسارات غیرقابل جبرانی به بار آید.

وی در مقاله‌ای که وب سایت Meda رژیم صهیونیستی منتشر کرده است، اذعان داشت که افسران و سربازان، دیگر برای مدت طولانی آماده خدمت در صفوف ارتش نیستند، بلکه تصمیم گرفتند به خانه های خود بازگردند و این امر عواقب جدی در از دست دادن انگیزه سربازان دارد که منجر به تضعیف چشمگیر آمادگی ارتش می شود.

بریک در تشریح وضعیت اقتصادی نظامیان ارتش اشغالگر قدس گفت: واقعیت هایی که آمارهای اقتصادی بیان می کند این است که وضعیت سربازان بسیار بد است و نتیجه این روند فرار افسران با کیفیتی است که ضربه مهلکی به توانمندی پرسنلی ارتش وارد کرده، این در حالی است که مقامات ارشد ارتش، به ویژه گادی آیزنکوت و آویو کوخاوی، با ارائه مطالب دروغین به ارتش، کابینه و کمیته امور خارجی و امنیت در کنست، همچنان اقدام به شبهه افکنی در چشمان مقامات سیاسی و افکار عمومی می کنند.

وی در ادامه به نقل قولی از «ایتامار راشل»، رئیس سابق بخش پرسنل ارتش اسرائیل اشاره کرد و گفت که تا سال 2026 نیروی هوایی 55 درصد از تجربه حرفه‌ای خود را از دست خواهد داد و به سطحی از آسیب‌پذیری خواهد رسید که ناشی از کمبود نیروهای متخصص است.

بریک با تشریح جزئیات بیشتر نوشت: این آسیب طولانی‌مدت در مهمترین منبع ارتش که همان نیروی انسانی اش است، به وضوح در میان مهندسین مکانیک هواپیما، کنترل‌کننده‌ها و تکنسین‌های سیستم‌های ویژه نیز قابل مشاهده است که می تواند به بحرانی جدی مبدل شود.


بریک در تشریح بحران نیروی انسانی حاکم بر نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی افزود مهره های اصلی نیروی هوایی، سنین 35 تا 45 سال دارند و عمدتا افرادی غیرجایگزین هستند و تا سال 2025 نیمی از آنها بازنشسته می‌شوند و این بدین معنی است که هوا نیرو به سطحی از ضعف و کمبود کارکنان خواهد رسید که قبلاً هرگز شاهد آن نبوده‌ایم.

بریک در بخش پایانی مطلب خود و در تشریح اظهارات راشل تایید کرد که بحران نیروی انسانی در در سایر شاخه‌های ارتش اسرائیل نیز وجود دارد و فقط به نیروی هوایی منحصر نبوده و نخواهد شد.

انتهای پیام/