شهرخبر

ادعای کمک حمید قره حسنلو به مجروحان حادثه ۱۲ آبان صحت دارد؟

کمک پزشک متهم به مجروحان حادثه ۱۲ آبان کرج تکذیب شد

ادعای کمک حمید قره حسنلو به مجروحان اغتشاشات ۱۲ آبان کرج، تکذیب شد.

به گزارش مشرق، روز گذشته یک وکیل دادگستری در مصاحبه با یکی از روزنامه‌ها ادعا کرد که حمید قره حسنلو یکی از متهمان اغتشاشات شهر کرج نقشی در حادثه نداشته و در روز ۱۲ آبان‌ماه و در جریان شهادت سید روح‌الله عجمیان، به یک روحانی مجروح نیز کمک کرده است.

حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در رابطه با این ادعا اظهار کرد: این که حمید قره حسنلو به طلبه مجروح در جریان اغتشاشات روز ۱۲ آبان‌ماه در کرج کمک کرده است صحت ندارد و متهم نیز تاکنون در این رابطه ادعایی نداشته است.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که محل شهادت شهید عجمیان که حمید قره حسنلو در این محل حضور داشته با محل ضرب و شتم طلبه مجروح شده فاصله قابل توجهی دارد و متهم نمی‌توانسته همزمان در ۲ محل حضور داشته باشد.

قابل ذکر است، حمید قره حسنلو فرزند محمد علی، یکی از متهمان پرونده شهادت سیدروح‌الله عجمیان و اغتشاشات ۱۲ آبان کرج است.

این فرد به افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، حمله به مأموران حافظ امنیت و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور متهم است.

طبق اظهارات متهم حمید قره حسنلو، وی همراه با همسر خود فرزانه قره حسنلو جهت حضور در اغتشاشات بهشت سکینه (س) و در محل ضرب و جرح و شهادت بسیجی شهید روح‌الله عجمیان حضور داشته‌اند.

به گفته نماینده دادستان در جلسه دادگاه، همسر متهم که در محل حاضر بوده و از متهمان پرونده است در اظهارات خود گفته متهم ضرباتی به بسیجی شهید زده است.

همچنین بر اساس مستندات تصویری موجود در پرونده، قره حسنلو در زمان شهادت شهید عجمیان آن قدر به صحنه جنایت نزدیک بوده که یکی از ضربات چاقوی پرت شده به سمت بدن شهید عجمیان، دست وی را نیز زخمی می‌کند.

همچنین در زمان دستگیری متهم در منزل و در بررسی گوشی همراه او، فیلمی از زمان حادثه که توسط خود متهم ضبط شده نیز کشف شده است.