شهرخبر

مورینیو جانشین سانتوس در تیم ملی پرتغال می‌شود؟

مورینیو جانشین سانتوس در تیم ملی پرتغال می‌شود؟

سرمربی فعلی رُم یکی از گزینه‌های جانشینی فرناندو سانتوس در تیم ملی فوتبال پرتغال است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پی حذف تیم ملی فوتبال پرتغال از جام جهانی 2022 قطر با قبول شکست یک بر صفر مقابل مراکش در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها، انتقاداتی به فرناندو سانتوس سرمربی 68 سال این تیم وارد شده است و شایعاتی درباره احتمال قطع همکاری فدراسیون فوتبال پرتغال با او وجود دارد. سانتوس که از سال 2014 هدایت تیم ملی پرتغال را برعهده دارد، این تیم را به قهرمانی یورو 2016 و قهرمانی لیگ ملت‌های 19-2018 رسانده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده؛ فدراسیون فوتبال پرتغال دنبال پایان همکاری با فرناندو سانتوس است و سران این فدراسیون نیز به مانند اسپانیایی‌ها که با کنار گذاشتن لوئیس انریکه از سمت سرمربیگری لاروخا، لوئیس دلا فوئنته سرمربی زیر 21 سال اسپانیا را به‌عنوان جانشین او منصوب کردند،  به فکر این هستند که «روی ژرژ» سرمربی تیم زیر 23 سال پرتغال را جانشین سانتوس کنند.

از سوی دیگر، روزنامه ایتالیایی «گاتزتا دلو اسپورت» گزارش داده که فدراسیون فوتبال پرتغال به سراغ ژوزه مورینیو سرمربی فعلی رُم نیز رفته است. طبق این گزارش؛ سران فدراسیون فوتبال پرتغال حتی به مورینیو پیشنهاد امکان مربیگری همزمان در تیم ملی پرتغال و تیم رُم را داده‌اند. مربیگری دو تیم به طور همزمان کار بسیار پیچیده‌ای خواهد بود، اما طبق این گزارش، آقای خاص مجذوب این پیشنهاد شده است.

مورینیوی 59 ساله که سابقه هدایت تیم‌های باشگاهی بنفیکا، پورتو، چلسی، اینتر، رئال مادرید، منچستریونایتد و تاتنهام را در کارنامه‌اش دارد، از سال 2021 هدایت تیم فوتبال رُم را برعهده دارد و قراردادش با این باشگاه ایتالیایی تا پایان ماه ژوئن 2024 اعتبار دارد.

انتهای پیام/