شهرخبر

افزایش بیماران تب دار در این کشور و اختصاص مراکز درمانی بیشتر برای آنها

افزایش بیماران تب دار در این کشور و اختصاص مراکز درمانی بیشتر برای آنها

مقامات بهداشتی پکن روز گذشته (دوشنبه) اعلام کردند که تعداد مراجعین به درمانگاه‌های مخصوص بیماران تب‌دار در این شهر، ۱۶ برابر شده و به ۲۲ هزار نفر رسیده است.

به گزارش بهداشت نیوز، آمار روزانه نشان می‌دهد موارد مراجعه بیماران دارای تب به درمانگاه‌های مخصوص در پکن روز یکشنبه گذشته در مقایسه با یکشنبه هفته قبل، ۱۶ برابر بیشتر بوده و شواهد حاکی از آن است که در پی تسهیل اقدامات مقابله با کرونا، این ویروس به سرعت در حال گسترش بوده است.

هفته گذشته دولت چین بعضی از اقدامات سختگیرانه برای مهار کووید-۱۹ را لغو کرد.

بر همین اساس ارائه نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر برای ورود به بسیاری از اماکن عمومی دیگر الزامی نیست. همچنین مبتلایانی که علائمی ندارند یا علائم خفیفی دارند، به جای اعزام به بیمارستان‌ها یا مراکز قرنطینه، مجاز هستند خود را در خانه قرنطینه کنند.

به دنبال افزایش تعداد مبتلایان، مقامات پکن در پی آن هستند که تعداد مراکز مخصوص بیماران سرپایی برای مراجعینِ تب‌دار را در این شهر از ۹۴ به ۳۰۳ مرکز افزایش دهند.

به گزارش شبکه تلویزیون ملی ژاپن، مقامات پکن همچنین روز دوشنبه ۲۵ میلیون کیت آزمایش آنتی‌ژن کووید-۱۹ هم در اختیار این مراکز گذشتند زیرا این کیت‌ها در پایتخت کمیاب شده‌اند.
منبع: ایسنا