شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#کرمانشاه#رئیس پلیس

رئیس پلیس فتای کرمانشاه:

عامل اغفال دختران در کانال های همسریابی دستگیر شد

عامل اغفال دختران در کانال های همسریابی دستگیر شد

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: عامل اغفال دختران در کانال های همسریابی در کرمانشاه دستگیر شد.

به گزارش مشرق، سرهنگ علی کسانی اظهار کرد: خانم جوانی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد فردی در فضای مجازی قصد اخاذی از ایشان را داشته و تهدید کرده تصاویر خصوصی وی را منتشر خواهد کرد.

وی بیان کرد: شاکیه در ادامه اظهاراتش عنوان داشت مدتی پیش در یکی از کانال همسریابی با مردی آشنا شده و این فرد ادعا کرده که طلافروش بوده و قصد ازدواج دارد و پس از جلب اعتماد قرار حضوری گذاشته و پس از تهیه تصاویر نامناسب از وی، طلا، گوشی تلفن همراه و کارت‌بانکی شاکیه را به سرقت برده و تهدید کرده اگر شکایت کند تصاویر را منتشر خواهد کرد.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و امکان پخش تصاویر خانم جوان، کارشناسان پلیس فتا به منظور شناسایی متهم اقدامات خود را آغاز کردند و پس از بررسی همه جوانب پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی و تخصصی سایبری موفق شدند مجرم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در مخفی گاه خود دستگیر کردند.

کسانی با بیان اینکه تاکنون هشت خانم از متهم شکایت کرده‌اند، گفت: متهم که در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود اما پس از مشاهده دلایل و مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به جرم ارتکابی اعتراف کرد و با ابراز ندامت هدف خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

وی هشدار داد: کاربران توجه داشته باشند در دام تبلیغات دروغین همسریابی در فضای مجازی قرار نگریند زیرا این صفحات کلاهبرداری بوده که درنهایت منجر به اخاذی و یا کلاهبرداری از کاربران می‌شود.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه در پایان گفت: در صورت برخورد با افرادی که قصد اخاذی از شما را دارند، از واریز وجه خودداری و موضوع را از طریق شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.