عکس های نجات یک خرس که ۲۰ سال زندانی یک رستوران بود!

به گزارش رکنا ، یک موسسه خیریه در اتریش موفق شد یک خرس قهوه‌ای را که بیش از ۲۰ سال در قفس در یک رستوران در آلبانی نگه داشته بود تا مشتریان را سرگرم کند، نجات دهد.

خرس

به گزارش فرارو، مارک، خرس قهوه‌ای در حالی که در قفس خود در نزدیکی جاده شلوغ تیرانا پایتخت آلبانی دراز کشیده است، با بی‌حالی یک توده نان و کاهو را می‌خورد، در حالی که درست در آن سوی میله‌هایی که بیش از ۲۰ سال او را اسیر نگه داشته، یک گربه در غذای مقرون به صرفه او شریک است.

موسسه خیریه‌ای که این کار را انجام داده می‌گوید که مارک آخرین خرس از ده‌ها خرسی است که در چنین شرایطی در خارج از رستوران‌های آلبانی نگهداری می‌شدند تا وسیله‌ای برای جذب و سرگرم کردن مشتریان باشد.

ماگدالنا شرک ترتین، از موسسه خیریه Four Paws، قبل از تجویز یک آرام بخش قوی به مارک برای آماده سازی سفر طولانی به اتریش، گفت: زمانی که ما در سال ۲۰۱۶ شروع کردیم، بیش از ۳۰ خرس در قفس‌های کوچک نگهداری می‌شدند.

وی با تخمین اینکه مارک در سال ۱۹۹۸ به دنیا آمده است، گفت: وقتی مارک به رستوران رسید، او فقط یک توله بود.

این رستوران یک سال پیش دست به دست شد و صاحبان جدیدش تصمیم گرفتند او را تحویل دهند و قصد داشتند قفسش را بردارند.

مسیر ماچوکو، که وظایفش شامل مراقبت از مارک در چهار سال گذشته بوده است، گفت: امروز احساس خوبی ندارم، زیرا آن‌ها خرس را می‌برند. ما به زندگی با [او]عادت کرده ایم.

موسسه خیریه Four Paws می‌گوید خرس‌ها و سایر حیوانات وحشی در خطر آزار قرار گرفتن به عنوان حیوان خانگی یا جاذبه‌های گردشگری در آلبانی هستند. این موسسه همچنین ۱۶ خرس را در کوزوو نجات داده است.

کارشناسان می‌گویند که در سراسر بالکان غربی، تعداد خرس‌ها در طبیعت در دو دهه گذشته به دنبال تخریب زیستگاه و شکار غیرقانونی آن‌ها به شدت کاهش یافته است.

خرس

خرس

خرس

 منبع : فرارو