کمین 6 شکارچی بی رحم برای کیف پر از طلا در مولوی + فیلم گفتگو و عکس
حجم ویدیو: 92.14M | مدت زمان ویدیو: 00:05:17

به گزارش رکنا، سرهنگ علی ولیپور  گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران از  انهدام یک باند سرقت طلاهای کیفی خبر داد و در رابطه با این پرونده اظهار کرد: از حدود 3 ماه قبل پرونده ای در خصوص کیف قاپی که به صورت گسترده انجام می شد در دستور کار ، کارآگاهان اداره 18 پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان درتحقیقات اولیه پی بردند که یک باند 6  نفره با موتور در محدوده بازار تهران اقدام به سرقت کیف های شهروندان حامل طلا می کردند.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: در همین راستا تیمی از کارآگاهان حرفه ای آگاهی تهران بزرگ وارد عمل شدند و متهمان که سابقه کیف فاپی هم داشتند شناسایی شدند، از این 6 نفر یکی از آنها وظیفه شناسایی سوژه برای سرقت را به عهده داشت.

وی اضافه کرد: شاکی برای خرید طلا از اصفهان به تهران آمده که هدف این سارقان قرار می گیرد.

این مقام ارشد نظامی تصریح کرد: این پرونده در مراحل ابتدایی است و تلاش برای شناسایی شاکیان ادامه دارد. متهمان به یک فقره سرقت که کیف طلا بوده اعتراف کرده اند و موبایل قاپی هم کرده اند.

وی در رابطه با محدوده سرقت این متهمان گفت: محدوده سرقت این افراد بازار تهران بوده است، از منزل سارقان حدود نیم کیلو طلا کشف شده و مجموع سرقت ها باتوجه به شکایت هایی که صورت گرفته حدود 2 کیلو بوده است.

متهمان این پرونده با رکنا به گفت و گو پرداخته اند که در ادامه می خوانید.

یکی از این متهمان این پرونده که با کار طلا فروشی هم آشنایی داشت در پاسخ به سوال خبرنگار رکنا، اظهار داشت: فردی که از او سرقت کردیم را اتفاقی دیدم و اطلاعات او را به همدستانم دادم، او را تعقیب کردیم و در مکانی خلوت طلاهارا از او سرقت کردیم.

3 تن از متهمان این پرونده سابقه ندارند و 3 تن دیگر در سرقت و درگیری سابقه  دار هستند.

یکی از متهمان در پاسخ به  این سوال که روش سرقت آنها به چه شکلی بوده است گفت: یک موتور از پشت ما را همراهی می کرد تا سرقت را موفقیت آمیز انجام بدهیم. این متهم که نقش راکب را به عهده داشته گفت: قبلا هم سابقه سرقت موبایل داشته ام، و یکسال در زندان بودم، به خاطر گرانی و بیکاری به سرقت روی آوردم.

بنا بر این گزارش؛ متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران قرار دارند.