شهرخبر

ورشکستگی روزافزون شرکت‌های آلمانی

ورشکستگی روزافزون شرکت‌های آلمانی

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که تعداد ورشکستگی شرکت‌های آلمانی در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته و همچنین به بالاترین میزان در سال جاری میلادی افزیش یافته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هامبورگر ابند بلات" آلمان، بر اساس گزارش موسسه IWH، تعداد ورشکستگی شرکت ها در آلمان در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در سال جاری رسیده است. طبق گزارش این موسسه تحقیقاتی در ماه گذشته 808 فقره ورشکستگی برای شرکت ها وجود داشته است.

بر این اساس این در حالی است که در ماه اکتبر تنها 722 مورد ورشکستگی وجود داشت. تعداد ورشکستگی ها در نوامبر نیز 23 درصد بالاتر از سطح ماه مشابه سال گذشته است. با این حال، ارقام ورشکستگی فعلی در مقایسه بلندمدت هنوز پایین است.

تجزیه و تحلیل موسسه تحقیقات اقتصادی (IWH) نشان می دهد که حدود9000 شغل در ده درصد از شرکت هایی که ورشکستگی آنها در ماه نوامبر گزارش شده است تحت تأثیر قرار گرفته است. بنابراین این تعداد به طور قابل توجهی بیشتر از سطح دوازده ماه گذشته است.

بر اساس این تحقیق با این حال، تاکنون هیچ موجی از ورشکستگی وجود نداشته است و ارقام ورشکستگی با احتیاط بیشتری از آنچه بسیاری انتظار آن را داشته اند توسعه یافته است. این موسسه برای دو ماه آینده انتظار تغییرات اساسی در رویدادهای ورشکستگی را ندارد.

چندی پیش "مارسل فراتزشر"، رئیس مؤسسه تحقیقات اقتصادی آلمان، DIW تصویری تاریک برای چشم انداز شرکت‌های آلمانی را ترسیم کرد.

وی درباره تعطیلی بسیاری از شرکت‌ها در آلمان در آینده نزدیک ابراز نگرانی کرد و اعلام کرد که فقط صنایع انرژی بر را در معرض خطر نمی بیند.

ان تی وی آلمان هم اخیرا در گزارشی نوشت که بحران انرژی و نرخ بالای تورم در حال حاضر بسیار فضای عمومی را تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس یک نظر سنجی که به سفارش آر تی ال و ان تی وی آلمان انجام شده است اکثریت قریب به اتفاق 87 درصدی شهروندان احساس می‌کنند به‌ویژه تحت فشار قیمت‌های بالاتر برق، گاز یا نفت گرمایشی قرار دارند. 78 درصد شهروندان هم از قیمت های بالاتر برای خواربارهای روزمره رنج می برند.

انتهای پیام/