شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#هلند

دلیل عصبانیت آرژانتینی‌ها بعد از بازی | استارت درگیری با حرف‌های سرمربی هلند

به نظر می‌رسد مصاحبه قبل از بازی لوئیس فن خال دلیل اصلی آرژانتینی ها از او و به‌طورکلی هلندی ها بوده است.

آرژانتین - استرالیا

به گزارش همشهری آنلاین، آلبی سلسته پس از تساوی ۲-۲ در ۱۲۰ دقیقه، هلند را در ضربات پنالتی شکست داد و به جمع چهار تیم نهایی جام جهانی صعود کرد.

لوئیس فن خال، سرمربی تیم ملی هلند پیش از بازی گفته بود که اگر کار به ضربات پنالتی کشیده شود آن‌ها شانس بیشتری برای پیروزی خواهند داشت. چنین اظهارنظری باعث شده بود که بعد از بازی لیونل مسی و البته امیلیانو مارتینز خشم زیادی نسبت به حرف داشته باشند و جنجال بزرگی را شاهد باشیم.

همچنین سرمربی هلند به دنبال انتقام گیری شخصی خود از آرژانتین بود و لیونل مسی، اسطوره آلبی سلسته را نیز هدف قرار داد. او گفته بود: "او بازیکنی است که می تواند در بازی انفرادی تعیین کننده باشد. در نیمه نهایی که در سال ۲۰۱۴ مقابل آرژانتین بازی کردیم، او هیچ لمس توپی نداشت و در ضربات پنالتی شکست خوردیم. حالا ما می خواهیم انتقام خود را بگیریم. فقط یک نسخه از مسی وجود دارد و ما باید به عنوان تیم مقابل مسی و ده بازیکن دیگر بازی کنیم.

اگر بازی به پنالتی برود، فکر می‌کنم شاید الان برتری داشته باشیم."

در نهایت امیلیانو مارتینز دو ضربه را مهار کرد و قهرمان بزرگ تیم ملی آرژانتین در راهیابی تاریخی به نیمه نهایی شد.

این بخشی از دلیل عصبانیت لیونل مسی و به طور کلی آرژانتینی ها از هلندی ها بود. وگورست، ستاره تیم ملی هلند نیز بعد از بازی درگیری نسبتاً جدیدی با آرژانتینی ها پیدا کرده بود تا جایی که لیونل مسی مجبور شد از عبارت "به چی نگاه می کنی احمق؟" خطاب به او استفاده کند.