شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#مسکن#واحد مسکونی#شهرداری تهران

کاهش تولید مسکن از سال ۹۳/ سالانه ۱۵۰۰۰۰ واحد مسکونی در تهران نیاز است

کاهش تولید مسکن از سال 93/ سالانه 150000 واحد مسکونی در تهران نیاز است

معاون شهرسازی شهرداری تهران با بیان اینکه از سال ۹۳ تولید مسکن کم شد و در سال گذشته کمتر از ۵۰ هزار واحد در تهران احداث که منجر به گرانی مسکن شد، گفت: اگر مهاجرت را محاسبه نکنید، سالانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در تهران نیاز است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا صارمی؛ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران امروز در آیین آغاز ساخت 11 هزار واحد مسکونی در مناطق مختلف تهران با اشاره به اینکه مهاجرت خالص به شهر تهران سالانه کمتر از 40 هزار نفر است، اظهار کرد: اگر مهاجرت را محاسبه نکنید، در تهران سالانه 150 هزار واحد مسکونی نیاز داریم.

وی گفت: از سال 93 تولید مسکن کم شد و در سال گذشته کمتر از 50 هزار واحد در تهران احداث شده است و همین مسئله منجر به گرانی مسکن شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه اکنون از رکود مسکن عبور کرده‌ایم، افزود: آمار صدور پروانه نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه برای پیشبرد برنامه خود وظیفه داشتیم تا موانع پیش‌روی خود را از سر راه برداریم، افزود: در سال‌های گذشته عوارض، 300 درصد افزایش پیدا کرده بود و همین منجر به این شد تا سازندگان اقدام به ساخت مسکن نکنند اما اکنون از این موضوع عبور کرده‌ایم و توانسته‌ایم تفاهم بیش از 300 هزار واحد را به نتیجه برسانیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تصریح کرد: 2 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در حساب شهرداری تهران قرار گرفت.

صارمی با بیان اینکه 2 هزار مسکن در شهرری ساخته می‌شود، گفت: به طور قطع در بستر این ساخت‌وسازها، شهرری در سال آینده چهره‌ای جدید پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/