شهرخبر

ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین: رژیم آل خلیفه ائتلاف با هم‌پیمانانش را از دست داد

ائتلاف 14 فوریه بحرین: رژیم آل خلیفه ائتلاف با هم‌پیمانانش را از دست داد

ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که رژیم آل خلیفه ائتلاف خود را با هم‌پیمانانش از دست داده و منزوی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ائتلاف 14 فوریه بحرین، نیروی معارض رژیم آل خلیفه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن سفر « اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی به منامه اعلام کرد که رژیم آل خلیفه تلاش می‌کند تا عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به ملتی تحمیل کند که هرگونه توطئه علیه مردم فلسطین را رد می‌کنند.

« ابراهیم العرادی» مدیر دفتر سیاسی ائتلاف 14 فوریه بحرین اعلام کرد که رژیم آل خلیفه از تحریک افکار عمومی بحرین، ملت کشورهای عربی و اسلامی  از خلال  دعوت صهیونیست‌ها برای سفر به منامه لذت می‌برد.

 وی در ادامه تاکید کرد که رژیم آل خلیفه حتی ائتلاف خود را با هم‌پیمانانش از دست داده و منزوی شده است و این مساله را در جام جهانی قطر دیدیم  تاجایی که  از این رژیم  برای افتتاحیه جام جهانی 2022 قطر دعوت نشد.

ابراهیم العرادی اعلام  کرد: مردم بحرین به تظاهرات و اعتراض خود در رد  سفر  صهیونیست‌ها به منامه و مخالفت با هرگونه عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهند.

وی از ملت‌های عربی و اسلامی خواست که مسئله فلسطین را فراموش نکنند و بدانند که  حاکمان سازش‌کار  برای حفظ مواضع خود به دنبال سرکوب افرادی هستند که عادی‌سازی روابط را رد می‌کنند. 

مدیر دفتر سیاسی ائتلاف 14 فوریه بحرین از محور مقاومت و همه آزادگان جهان خواست تا رژیم آل خلیفه  را رژیم دشمن ملت عربی و اسلامی و آرمان فلسطین بدانند؛چراکه با  ابوظبی  سعی در نابودی هویت اسلامی بحرین را دارد .

رئیس رژیم صهیونیستی  یکشنبه هفته گذشته به منامه سفر کرد. سفر هرتزوگ با مخالفت گسترده مردم بحرین و گروه‌های مخالف آل خلیفه روبرو شده است. مردم بحرین بارها در مخالفت با عادی سازی و به طور خاص در مخالفت با سفر مقامات صهیونیست به کشورشان با وجود تشدید فضای سرکوب تظاهرات کرده‌اند.

کشور بحرین , آل خلیفه ,

بحرینی‌ها به حضور و مداخله کشور‌های دیگر در امور داخلی خود اعتراض دارند، در ر‌أس این مداخلات می‌توان به حضور رژیم صهیونیستی در صحنه سیاسی بحرین اشاره کرد. روابط و دوستی سردمداران بحرین با آل‌سعود زمینه‌ساز حضور رژیم صهیونیستی در بحرین است؛ اقدامی که به‌زعم کارشناسان خطری برای جهان اسلام و خیانت به آن است.

براساس یک نظرسنجی که حدود دو سال پس از عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی انجام شده است، درصد زیادی از ملت بحرین و ملت امارات مخالف هرگونه عادی‌سازی روابط با این رژیم هستند. بر اساس نتایج نظرسنجی جدید بنیاد مطالعات آمریکایی واشنگتن در خصوص مسئله عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات، بحرین و عربستان، بیش از دوسوم مردم این کشورها مخالفت خود را با توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند.

این نظرسنجی نشان داد که بیش از 80 درصد بحرینی‌ها مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و همچنین 75 درصد ملت امارات هرگونه‌ عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد می‌کنند و این درحالی است که بیش از 75 درصد از مردم عربستان کاملاً مخالف ایجاد روابط دیپلماتیک با رژیم غاصب اسرائیل هستند.

رژیم صهیونیستی با میانجی‌گری دولت سابق آمریکا به‌ریاست «دونالد ترامپ» سپتامبر 2020 توافق عادی‌سازی روابط با دو کشور امارات و بحرین را امضا کرد، همچنین این رژیم تا پایان سال 2020 با دو کشور مغرب و سودان نیز توافق عادی‌سازی امضا کرد.

انتهای پیام/