شهرخبر

سناتور دمکرات آریزونای آمریکا، اعلان استقلال کرد

.

سناتور دمکرات کریستن سینما نماینده ایالت آریزونا در کنگره آمریکا روز جمعه تنها چند روز پس از دستیابی این حزب به اکثریت در این مجلس کنگره، از حزب دمکرات خارج و خود را بدون وابستگی حزبی اعلان کرد.

به گزارش مشرق از خبرگزاری رویترز؛ حزب دمکرات تنها چند روز پیش با پیروزی نامزد مورد حمایتش در ایالت جورجیا، توانست شمار اعضای خود را در سنا به ۵۱ رسانده و اکثریت خود را در آن برخلاف مجلس نمایندگان، حفظ کند. دمکرات ها حتی در صورت پافشاری سینما بر تصمیم خود، باز هم می توانند تسلط خود را بر سنا حفظ کنند.

خانم سینما در رسانه محلی آریزونا سنترال نوشت: همان گونه که از ابتدا به عنوان نامزد مستقل برای رقابت در انتخابات اخیر کنگره ثبت نام کرده بودم، اکنون به همراه شمار فزاینده ای از شهروندان این ایالت که با سیاست حزبی مخالفت کرده اند، استقلال خود را از نظام درهم شکسته حزبی در واشنگتن اعلان می کنم.

سینما در گفتگوی جداگانه ای با تارنمای پولیتیکو که روز جمعه منتشر شد گفت که قصد ندارد به حزب جمهوری خواه بپیوندد.

با انیکه سناتور برنی سندرز از ورموت سناتور انگوس کینگ از مین نیز به عنوان نامزد مستقل ثبت نام کردهاند اما معمولا با دمکراتها کسنا همکاری می کنند

سینما روز جمعه، علت تصمیم خود را برای تغییر گرایش حزبی، شمار فزاینده شهروندان این ایالت در غرب ایالات متحده برای قطع گرایش و وابستگی سیاسی به ۲ حزب عمده و مخالفت با روش های سیاسی احزاب جمهوری خواه و دمکرات بوده است.

در انتخابات میان دوره ای کنگره که روز ۱۷ آبان ماه برگزار شد، جمهوری خواهان ریاست مجلس نمایندگان را پس گرفتند، اما دمکرات ها توانستند تسلط بر سنا را برای خود حفظ کنند.

منبع: ایرنا