شهرخبر

نفوذ حماس در نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی ادامه دارد

نفوذ حماس در نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی ادامه دارد

دستگاه امنیت و اطلاعات داخلی رژیم صهیونیستی (شین بت) از دستگیری یک کارگر فلسطینی شاغل در سرزمین‌ اشغالی به جرم جاسوسی برای حماس خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سریال نفوذ و رخنه گروه‌های مقاومت فلسطینی در ساختارهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد. در همین راستا دستگاه امنیت و اطلاعات داخلی اسرائیل از دستگیری «صابر محمود یوسف ابوثبات»  کارگر فلسطینی ساکن غزه که در داخل سرزمین‌های اشغالی کار می‌کنند به جرم جاسوسی برای حماس خبر داد.

ابوثبات 28 ساله ساکن «دیر البلح» در مرکز غزه متهم است که اقدام به جمع‌آوری اطلاعات از مراکز حساس اسرائیل و انجام ماموریت‌هایی با هدف جمع‌آوری اطلاعات و شناسایی عوامل و جاسوسان شین‌بت برای حماس می کرده است.

بازداشت این شهروند در ادامه سلسله دستگیری‌های اخیر موساد و شین‌بت حاکی از افزایش سطح آسیب‌پذیری ساختار اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی در برابر گروه‌های مقاومت فلسطینی است.

مسئله حضور کارگران فلسطینی ساکن در غزه در داخل سرزمین‌های اشغالی اخیرا به یکی از موضوعات بحث‌برانگیز میان روسای نهادهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی مبدل شده است.

 تل‌آویو اخیرا از افزایش سهمیه کارگران فلسطینی شاغل در سرزمین‌های اشغالی به 17 هزار نفر در روز خبر داد. این افزایش سهمیه به توصیه ارتش رژیم صهیونیستی انجام شد. مقامات ارتش مدعی هستند افزایش حضور کارگران ساکن غزه در سرزمین‌های اشغالی برای کار باعث کاهش تهدیدات امنیتی اسرائیل از ناحیه غزه و بهبود ثبات اقتصادی این باریکه خواهد شد.

 در مقابل شین‌بت با این ایده مخالف است و معتقده این روند باعث افزایش ضریب نفوذ فلسطینیان در درون جامعه اسرائیل و تسهیل فعالیت گروه‌های مقاومت فلسطینی برای جمع‌آوری اطلاعات از مراکز حساس اسرائیل خواهد شد.

ماه گذشته نیز دستگاه‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از نفوذ گسترده و 10 ساله عناصر اطلاعاتی حماس در شبکه مخابراتی سرزمین‌های اشغالی پرده برداشتند که از سال 2011 اقدام به جمع‌آوری اطلاعات حساس و مهم از شبکه مخابراتی رژیم صهیونیستی و انتقال اطلاعات مزبور به حماس می‌کردند.

 

در جریان این رسوایی اطلاعاتی مشخص شد که افراد نفوذی حتی اقدام به برگزاری مانورهای شبیه‌سازی خرابکارانه در داخل شبکه‌های مخابراتی اسرائیل به منظور آمادگی جهت تکرار آن در زمان هرگونه تجاوز احتمالی رژیم صهیونیستی علیه غزه در آینده کرده بودند.

انتهای پیام/