شهرخبر

اعتماد به جامعه دانشگاهی مهمترین اولویت نظام اسلامی است

اعتماد به جامعه دانشگاهی مهمترین اولویت نظام اسلامی است

وزیر علوم گفت: اعتماد به جامعه دانشگاهی مهمترین اولویت نظام اسلامی است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به مناسبت روز دانشجو  اظهار داشت: آفرینش و بازآفرینی، آرمان دانش است و دانشجو با درک درستی‌ها و راستی‌ها بدین آرمان، زندگی می‌بخشد و مدینه‌ای از عزت و عظمت را بنا می‌گذارد که موید انتساب انسان به اشرف‌المخلوقات باشد که رستنگاه دانش به گواه کتاب‌الله، خاک خجسته‌ دین است که آموزه‌ همه‌ ادیان توحیدی، معرفت خویش و خداوند است.

وزیر علوم افزود: این آرمان از گذشته‌ گرانمایه‌ میراث‌داران علم تا به روزگار گرانقدر ما که مملو از مواهب و مفاخر دانش است، قد برافراخته و افتخار آفریده است و ایران سربلند امروز به میمنت معنویت دینی و مرجعیت علمی، نامی باشکوه و سزاوار در جهان دارد.

وی افزود: دستاورد این هم‌بودگی دین و دانش، پرورش نسلی‌ است که در پرتو وحدانیت مقصدی جز عدالت و آزادی و مقصودی جز نفی نظام‌های استبدادی ندارد که علاوه بر یگانه‌عالمان تاریخ ایرانی دانش می‌توان به حماسه‌ همیشه‌ دانشجویان شهید دانشگاه تهران اشاره کرد که در سنگر دانش و در مبارزه‌ی با نظام مستبد طاغوت، به شهادت رسیدند و تاریخ شهادت خویش را سرآغاز حضور آگاهانه‌ دانشجویان در مبارزات اجتماعی مردم رقم زدند. روزی عظیم که روز به روز به عزت دانش و عظمت دانشجویان افزوده و بار مسئولیت اصحاب علم و خادمان دانش را خطیرتر کرده است.

وزیر علوم ادامه داد: توسعه‌ جمعیت دانشجویان، عدالت آموزشی، افزون‌سازی اماکن دانشگاهی و ارتقای نظام علمی کشور در این سال‌ها، اعتزاز ملتی‌ است که با اعتماد به سرمایه‌های نسلی خویش، دشوارترین آزمون‌ها چون جنگ تحمیلی و تحریم‌های خصمانه را با پیروزی پشت سر گذارده و در این افتخار و آبرومندی، سهم سزاواری از آن دانشجویان و دانشگاه‌ است که فضیلت فرهنگی روزگار ما محسوب می‌شود.

اعتنا و اعتماد به جامعه‌ دانشگاهی که پیش‌قراول همه‌ مطالبات اجتماعی و تصحیح الگوهای شهروندی بوده‌اند، اولویت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است و پیوسته، منش و روش دانشجویان صدیق خود را حتی در مقاطع انتقادی ارزشمند دانسته و مبتکرانه آن را موجب صیانت و سیادت اجتماعی معرفی کرده و همواره از آن به عنوان اقتدار حاکمیت و احترام محیط‌های دانشگاهی یاد کرده است.

وی افزود: خود را به عنوان خدمتگزار آموزش عالی این سرزمین مکلف می‌دانم که صدای صلابت و سعادت علمی فرزندان فرهیخته‌ام باشم و با هر چه بضاعت دارم در صعود به قلل رفیع دانش و فن‌آوری تلاشی مضاعف ایفا کنم که معتقدم این خدمت می‌تواند خلعتی آبرومند برای من و همکارانم در ایام کوتاه مسئولیت باشد.

وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: با فروتنی تمام این روز عزیز را به دانشجویان آگاه که آتیه‌سازان امروز و فردای این سرزمین اند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و چشم آن دارم که در این طریق دشوار به هوشیاری و سعه‌ صدر، کارنامه‌ای درخشان بیافرینند و نومیدی حسودان و بدخواهان انقلاب را دوچندان کنند که جز به دانش و دین نمی‌توان راه رستگاری را جست‌وجو کرد.

انتهای پیام/