شهرخبر

به بهانه بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی بعد از جام جهانی

پیام کی‌روش به افکار عمومی که دیگر حامی او نیست/ ادامه بی‌تفاوتی عجیب مسئولان فدراسیون

پیام کی‌روش به افکار عمومی که دیگر حامی او نیست/ ادامه بی‌تفاوتی عجیب مسئولان فدراسیون

کارلوس کی روش با مصاحبه‌ امروز خود نشان داد تصمیم دارد در تیم ملی فوتبال ایران بماند به شرطی که مسئولان به حفظ وی تمایل داشته باشند.

به گزارش مشرق، کارلوس کی‌روش چند روز قبل ایران را ترک کرد بدون آنکه پاسخی در مورد نتایج تیم ملی در جام جهانی ارائه کند اما با گذشت چند روز حالا سرمربی تیم ملی ایران با یک مصاحبه تلویحا اشاره کرده که دوست دارد در تیم ملی بماند.

کی روش در مصاحبه امروز خود با یکی از رسانه‌ها صراحتا به منتقدان خود گفته نوک پیکان انتقاداتتان را به سمت من بگیرید ولی قدر بازیکنان تیم ملی را بدانید. او درست با همان تاکتیک جام جهانی فشار را از روی دوش شاگردان خود برداشته و خودش را جلو انداخته تا انتقادات به سمتش برود اما از ادبیات این مربی باتجربه پرتغالی کاملاً مشخص است که دوست دارد در ایران بماند و با این حرف ها به همه پیام می دهد که برای جام ملت های آسیا برنامه دارد.

کی روش می داند که با تاکتیک بازی در جام جهانی هرگز نمی توان در جام ملتهای آسیا مقابل تیم‌هایی چون ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و عربستان موفق شد و اگر بماند( که ظاهراً برنامه فدراسیون فوتبال هم همین است) قطعاً تیمش را جوان خواهد کرد و قید چند بازیکن با تجربه و مسن را خواهد زد اما این واقعیت را نمی توان کتمان کرد که افکار عمومی مثل قبل موافق ماندن کی‌روش نیست و بسیاری از مردم و کارشناسان معتقدند که تیم ملی روی نیمکت و البته در مستطیل سبز نیاز به خون تازه دارد.

در فدراسیون فوتبال تفکر دیگری هم وجود دارد که جواد نکونام سرمربی تیم ملی شود و کارلوس کی روش نقش مدیر فنی را بازی کند اما این کار هم تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی کند و در واقع تیم ملی باز هم با همان روش کارلوس کی روش فوتبال بازی خواهد کرد.

جواد نکونام در میان مربیان لیگ برتری نزدیکترین سبک کاری را به کارلوس کی روش دارد و البته امسال هم با فولاد خوزستان نتایج خوبی کسب نکرده است. با تمام این اوصاف پیام کی روش یک پیام واضح و مشخص است.او به طور طبیعی می‌خواهد بماند و سومین جام ملت های خود را هم مثل سومین جام جهانی با ایران تجربه کند.

حالا باید دید واکنش مسئولان فدراسیون فوتبال به این ماجرا چیست؟ وزارت ورزش که عملاً به ماندن کارلوس کی روش چراغ سبز نشان داده و مشکلی با تمدید قرارداد این مربی ندارد اما شنیده می‌شود چند عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با ماندن او مخالف هستند که باید دید در نهایت زور آنها به مهدی تاج می رسد یا نه؟

در این میان سکوت طولانی رئیس فدراسیون فوتبال هم نشان می‌دهد که او تصمیم دارد کی‌روش را حفظ کند هر چند افکار عمومی منتظر هستند تا تکلیف سرمربی تیم ملی خیلی زود مشخص شود تا این تیم برای بازی های جام ملت‌های آسیا با برنامه باشد اما از این سکوت رفته رفته به بی تفاوتی برداشت می شود.مهدی تاج نباید فراموش کند که آیا حضور کی روش و ماندن وی باعث ایجاد آرامش در تیم ملی می‌شود یا اینکه مخالفان وی با نتایج و سبک بازی تیم ملی در جام جهانی شروع به انتقاد از فدراسیون می‌کنند یا خیر؟. اینکه تیم ملی با کارلوس کی‌روش جام ملتها را هم سپری کند و از نظر تاج او حاشیه ها را به خوبی کنترل می کند ولی باید قبول کرد کی روش دیگر آن مربی گرانقیمت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیست.

منبع: خبرگزاری آنا