شهرخبر

هشدار درباره به خطر افتادن جان کودکان آلمانی با توجه به وخامت اوضاع کلینیک ها

هشدار درباره به خطر افتادن جان کودکان آلمانی با توجه به وخامت اوضاع کلینیک ها

انجمن حرفه ای پزشکان اطفال در آلمان با توجه به افزایش عفونت های تنفسی در بین کودکان همزمان با کمبودها و محدودیت های شدید در کلینیک های اطفال اعلام کرد که جان و سلامت کودکان و نوجوانان آلمانی در این شرایط در خطر است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه هامبورگر ابند بلات آلمان در مطلبی نوشت: سیستم بهداشتی آلمان دوباره در بسیاری از مناطق دچار محدودیت هایی شده است. اکنون بخش های مراقبت از کودکان بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته است. همه‌گیری کرونا تمام نشده است و عفونت‌های بیشتری در گردش هستند.

با توجه به شرایط اضطراری پزشکی کودکان به دلیل موج عفونت های تنفسی در آلمان، انجمن حرفه ای پزشکان اطفال نسبت به خطرات جدی هشدار می دهد.

" ژاکوب ماسک"، سخنگوی این انجمن امروز دوشنبه در گفتگویی با سایت رادیو آلمان گفت: در واقع سلامت کودکان و نوجوانان و همچنین جان آنها در حال حاضر در خطر است.

به منظور مهار عفونت ها، سیاستمداران در بخش سلامت از مردم خواستند در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند . وزرای بهداشت فدرال و ایالتی می خواهند در مورد روند بعدی الزامات کرونا مانند الزام به پوشیدن ماسک در اتوبوس ها و قطارها و الزام به ایزوله کردن افراد آلوده توصیه کنند.

ندرو اولمان، کارشناس بهداشت حزب لیبرال دموکرات آلمان درباره موج عفونت‌های تنفسی در کودکان گفت: ما می‌توانیم کاری را که در طول همه‌گیری کرونا به خوبی انجام دادیم، انجام دهیم، از عفونت جلوگیری کنیم و زنجیره‌های عفونت را بشکنیم. هیچ مقررات دولتی برای این موضوع لازم نیست. ماسک بزنید، دست‌هایتان را بشویید، اگر عفونت دارید در خانه بمانید.

داگمار اشمیت، رهبر گروه پارلمانی حزب سوسیال دموکرات هم به این روزنامه گفت که اقدامات اولیه بهداشتی نیز در این شرایط محافظت می کند. اکنون همه باید همبستگی خود را به ویژه با کودکان نشان دهند.

بسیاری از مطب ها و بخش های کودکان در آلمان در حال حاضر به شدت شلوغ هستند . کارشناسان از موج عظیمی از عفونت‌های ویروسی تنفسی (RSV) خبر می‌دهند که می‌تواند برای نوزادان خطرناک باشد.

ژاکوب ماسک گفت که بحران اساسی سیستم توسط کرونا پنهان شده است. اما الان تمام شد. ما اکنون یک افزایش کاملاً طبیعی در بیماری‌های عفونی داریم، همانطور که هر زمستان شاهد آن هستیم و سیستم‌ها در حال فروپاشی هستند. برای مثال، کودکانی که به شدت بیمار هستند، باید صدها کیلومتر از برلین منتقل شوند زیرا تختی وجود ندارد.

وی به شدت از سیاست بهداشتی چند سال گذشته، از جمله در زمان وزیری کارل لایترباخ انتقاد کرد. وی تاکید کرد: صرفه جویی بسیار زیادی برای پزشکان اطفال انجام شد . بسیاری از تخت ها کم شده است زیرا پزشکی کودک و نوجوان ارزشی ندارد.

کارل لاdترباخ، وزیر بهداشت آلمان امروز دوشنبه در توییتر نوشت: پزشکان اطفال به اندازه من نگران هستند. او موافق است که در 20 سال گذشته برای آنها کم کاری انجام شده است. اما ماه‌هاست که روی تسکین بیمارستان‌های کودکان کار می‌کنیم. این اقدامات باید از اول ژانویه 2023 اعمال شود. پارلمان آلمان روز جمعه اولین بسته قوانین مربوط به بیمارستان ها را تصویب کرد. بنابراین برای بیمارستان های کودکان، باید 300 میلیون یورو اضافی در سال های 2023 و 2024 وجود داشته باشد. لاوترباخ می خواهد پیشنهادهای اصلاحی بیشتری را در این سه شنبه ارائه دهد تا بیمارستان ها را به طور کلی از فشار مالی رها کند.

انجمن حمایت از کودکان آلمان با توجه به کمبودها و محدودیت‌های شدید کلینیک‌های کودکان در این کشور خواستار برنامه اضطراری فوری مالی برای بهبود شرایط این مراکز درمانی شده است.

هاینز هیلگرس، رئیس این انجمن در گفتگو با شبکه تحریریه آلمان (RND) گفت: این احساس ناتوانی کامل است. فقدان مراقبت از کودکان بسیار چشمگیر و دراماتیک است. من واقعاً از اینکه اجازه داده شد اوضاع تا این حد پیش برود، حیرت زده ام . به دلیل موجی از عفونت های تنفسی، بسیاری از بیمارستان های کودکان در آلمان در حال حاضر بیش از حد شلوغ هستند.

انجمن بین‌رشته‌ای آلمان برای مراقبت‌های ویژه و فوریت‌های پزشکی (DIVI) هم پیش از این از "وضعیت فاجعه‌بار" در بخش‌های مراقبت‌های ویژه کودکان صحبت کرده بود.

به اعتقاد "هیلگرس"، بحران کنونی نتیجه دهه‌ها بی‌توجهی سیاستمداران است. وی تاکید کرد: به دلیل کمبود نیروی متخصص کافی، در کوتاه مدت نمی توان این شرایط را مدیریت کرد. به گفته هیلگرز، سال هاست که هشدارهایی در مورد چنین بار اضافی در کلینیک ها و مراکز پزشکی وجود دارد. متأسفانه، به دلیل جهت گیری منحصراً تجاری سیستم، که برای استفاده کامل طراحی شده است هیچ پیشرفتی در این زمینه انجام نشد.

پروفسور "فلوریان هافمن"، دبیر کل DIVI و پزشک مراقبت های ویژه کودکان مونیخ نیز درباره این شرایط گفت: این یک وضعیت فاجعه بار است، هیچ راه دیگری برای توصیف آن وجود ندارد. بنابراین ما خواستار بهینه سازی فوری شرایط کار در بیمارستان های کودکان، توسعه شبکه های پزشکی از راه دور بین مراکز اطفال و توسعه سیستم های حمل و نقل مراقبت های ویژه کودکان هستیم. ما بالاخره باید همین الان اقدام کنیم.

انتهای پیام/