شهرخبر
گزارش اقتصادنیوز از حال و هوای بازار ارز و سکه

ثبت رکورد جدید توسط سکه / دلار کانال عوض کرد!

کدخبر: ۵۳۹۵۳۳
اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروز دوشنبه ۱۴ آدر ماه1401 یک رکورد تاریخی را ثبت کرد.قیمت دلار هم کانال عوض کرد.
ثبت رکورد جدید توسط سکه / دلار کانال عوض کرد!

به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران امروز دوشنبه 14 اذر ماه حکایت از افزایش قیمت دلار دارد. نرخ دلار امروز یک کانال صعود کرد و بر روی پله اول کانال جدید ایستاد.

صرافی ملی قیمت دلار را اعلام نکرد 

در سمت رسمی بازار امروز هم سایت صرافی ملی  مانند روز گذشته قیمت جدید خرید و فروش دلار را اعلام نکرده بود.روز گذشته در صرافی ملی قیمت دلار مسیر رشد را دنبال کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 33 هزار و 233 تومان بود و قیمت فروش دلار آمریکا 33 هزار و 567 تومان اعلام شد.

نرخ دلار متشکل هم روز گذشته وارد کانال 34 هزار تومان شد اما در انتهای معاملات از کانال مذکور پایین آمد.نرخ دلار متشکل امروز 33 هزار و 750 تومان بود که نسبت به آخرین قیمت روز گذشته رنج بود . 

نرخ دلار توافقی هم  عصر امروز در مقایسه با قیمت بسته شده روز گذشته نزدیک به 100 تومان بالاتر بود. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار امروز به صورت توافقی در زمان نوشتن این گزارش 34 هزارو 835 تومان معامله شد. 

 قیمت اونس طلا ثابت ماند 

قیمت اونس طلا امروز نسبت به قیمت روز شنبه تقریبا رنج بود. فلز گران بهای جهانی در بازار امروز در محدوده 1798 دلار معامله شد. 

تداوم پیشروی قیمت طلا

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار امروز مانند روز گذشته مسیر صعود را دنبال کرد. فلز زرد رنگ داخلی امروز  تقریبا 5 هزار و 300 تومان بالاتر از روز قبل به فروش رسید. قیمت طلا امروز 1 میلیون 600 هزارو 100  تومان بود. 

قیمت سکه رکورد تاریخی زد

بازار سکه‌ امروز شاهد جهش قابل توجه قیمت سکه بود. سکه بازان  امروز از نیمه کانال ۱۷ میلیون تومان عبور کردند.

فعالان بازار قبل از این پیش بینی کرده بودند در صورتی که قیمت سکه از مرز یاد شده عبور کند این امر موجب هجوم سکه بازان به بازار شده و فلز گران بهای داخلی رکورد تاریخی را ثبت خواهد کرد.

قیمت هر قطعه سکه امامی عصر امروز در مقایسه با روز گذشته نزدیک به ۳۰۰ هزار تومان گران شد و به یک قدمی ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

تحلیلگران بازار سکه می گفتند که شوک صعودی قیمت سکه بورسی موجب شده سکه امامی در بازار آزاد پرواز کند.قیمت سکه بورسی امروز در محدوده ۱۷ میلیون و ۷۷۰هزار تومان به فروش رسید. از  سوی دیگر افزایش قیمت دلار  باعث شد سکه بازان با خیال راحت تری در موقعیت خرید قرار بگیرند و سکه رشد کرد.