شهرخبر

۱۹۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه "گیاهان دارویی" فعالیت می‌کنند

190 شرکت دانش‌بنیان در حوزه "گیاهان دارویی" فعالیت می‌کنند

یکی از حوزه‌هایی که با کمک محصولات دانش‌بنیان توانسته در مسیر توسعه‌یافتگی قرار گیرد، "گیاهان دارویی" است؛ حوزه‌ای که امروز از ظرفیت دانشی و تخصصی ۸۰۰ شرکت فعال در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی بهره‌مند است که ۱۹۰ مجموعه دانش‌بنیان شده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، از جمله آثار مثبت استفاده از فناوری و نوآوری در صنایع مختلف می‌توان به ارتقای عملکرد، افزایش کمی و کیفی محصولات تولیدی و استفاده بهینه از ابزار و ماشین‌آلات کاربردی اشاره کرد، اتفاقی که نیروی دانشی و تخصصی را به صنعت متصل کرده و بهره‌وری آنها را ارتقا می‌دهد.

زیست‌بوم فناوری و نوآوری هم با همین هدف در کشور شکل گرفت و نحوه تأمین نیازهای کشور را از اساس دگرگون کرد و به رونق بازار داخلی منجر شد. محصولاتی که پیش از این با هزینه‌های گزاف و با وجود موانع زیادی همچون تحریم‌ها و بحران‌های اقتصادی و غیره از بازار جهانی تأمین می‌شدند، امروز با صرف هزینه و زمان کمتر با کیفیتی برابر با محصولات جهانی به دست صنعتگران و بازار تقاضا می‌رسد.

یکی از حوزه‌هایی که با کمک محصولات دانش‌بنیان توانسته در مسیر توسعه‌یافتگی قرار گیرد و دستاوردهای خود را ارتقا دهد، عرصه "گیاهان دارویی" است، حوزه‌ای که امروز از ظرفیت دانشی و تخصصی 800 شرکت فعال در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی بهره‌مند است که 25 درصد آنها یعنی عددی حدود 190 مجموعه دانش‌بنیان شده‌اند.

انتهای پیام/