شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#شهرداری تهران#مترو

بحران کمبود چرخ قطارهای شهری و زیرزمینی تهران برطرف شد

بحران کمبود چرخ قطارهای شهری و زیرزمینی تهران برطرف شد

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: با تحویل ۷۴۱ چرخ باقی مانده از محموله ۲۰۰۰ عددی چرخ مترو به شرکت بهره‌برداری متروی تهران، بحران کمبود چرخ قطارهای شهری و زیرزمینی برطرف شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، لطف‌الله فروزنده اظهار کرد: پس از اخذ سفارشات لازم از شرکت بهره‌برداری متروی تهران و تسریع در تخصیص و پرداخت تامین اعتبارات لازم به موقع  توسط  این معاونت، شرکت سرمایه‌گذاری شهر از طریق مناقصه عمومی نسبت به خرید 2000 عدد چرخ مترو اقدام کرده، با وجود مشکلات نقل و انتقلات در زمان بحران کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، این محموله در چند نوبت وارد کشور شد تا واگن‌های متوقف شده به دلیل کمبود چرخ، فعال و در جابجایی مسافر استفاده شود.

وی افزود: با هدف کاهش هزینه‌های مبتنی بر انجام مناقصات در کنار صرفه و صلاح شهرداری در انجام معاملات و فرآیند بازرگانی داخلی و خارجی، دو مناقصه عمومی جهت انتخاب تامین‌کنندگان کالاهای مورد درخواست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه برگزار شد. این شیوه از برگزاری مناقصه و تلاش‌های شرکت سرمایه‌گذاری شهر، کاهش 50 درصدی قیمت تمام شده که مبلغی بالغ بر  27  میلیارد تومان است را در پی داشت.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد با برطرف شدن نقصان کمبود چرخ‌های مورد نیاز شرکت بهره‌برداری مترو، شاهد افزایش  ایمنی مترو  و رضایتمندی مسافران و بهبود کیفیت خدمت‌رسانی  باشیم.

انتهای پیام/