شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#کریسمس#آلمان

از هر چهار آلمانی یک نفر امسال هدیه کریسمس نمی‌خرد

از هر چهار آلمانی یک نفر امسال هدیه کریسمس نمی‌خرد

روزنامه بیلد آلمان با استناد به نظرسنجی موسسه "پاسخ‌های اجتماعی جدید" (INSA) گزارش داد که تقریبا یک چهارم آلمانی‌ها امسال به دلیل تورم بالا هدایای کریسمس خریداری نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روزنامه بیلد آلمان روز شنبه با استناد به نظرسنجی موسسه "پاسخ‌های اجتماعی جدید" (INSA) گزارش داد که تقریبا یک چهارم آلمانی‌ها امسال به دلیل تورم بالا هدایای کریسمس خریداری نخواهند کرد.

بر اساس این گزارش، 23 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که اصلاً هدایای کریسمس نخواهند خرید، در حالی که 22 درصد گفتند که باید از پس انداز خود برای خرید هدایا استفاده کنند. 3 درصد دیگر نیز گفتند که ممکن است مجبور شوند برای خرید هدایا بدهکار شوند.

به طور کلی، کمتر از نیمی از افرادی که مورد نظرسنجی قرار گرفتند استطاعت انجام خریدهای کریسمس را دارند. در این گزارش اطلاعاتی در مورد تعداد شرکت کنندگان در نظرسنجی ارائه نشده است.

بیلد همچنین خاطرنشان کرد که بر اساس گزارش پلتفرم مقایسه قیمت Idealo که قیمت بیش از 120 هدیه محبوب کریسمس را تجزیه و تحلیل کرده است، هزینه هدایای کریسمس امسال در آلمان در مقایسه با سال 2021 حدود 56 درصد افزایش یافته است.

بنا بر داده های اداره آمار فدرال آلمان (دستاتیس)، نرخ تورم سالانه در این کشور در ماه اکتبر افزایش یافت و به 10.4 درصد رسید که بالاترین رقم در تاریخ این کشور محسوب می‌شود.

اگرچه این اداره هنوز اطلاعات ماه نوامبر را منتشر نکرده است، پیش بینی می‌کند که نرخ تورم بالای 10 درصد باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، جهش قیمت ها عمدتا به دلیل افزایش هزینه های انرژی و به دنبال کاهش عرضه گاز از روسیه در بحبوحه تحریم های غرب علیه این کشور، صورت گرفته است.

انتهای پیام/