شهرخبر

مسکوت ماندن طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری در مجلس/برگزاری جلسه با مجمع تشخیص مصلحت

مسکوت ماندن طرح اصلاح انتخابات ریاست جمهوری در مجلس/برگزاری جلسه با مجمع تشخیص مصلحت

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس از مسکوت ماندن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در این کمسیون خبر داد.

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این طرح در مجلس به تصویب رسید و برای تایید به شورای نگهبان ارسال شد که شورا نیز این طرح را تایید کرد.

 

وی افزود: هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی نسبت به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گرفت و در نتیجه طرح به مجلس بازگشت و به کمیسیون شوراها به عنوان کمسیون تخصصی ارجاع شد.

رئیس کمسیون شوراها و امور داخلی مجلس عنوان کرد: با توجه به اینکه زمان انتخابات ریاست جمهوری گذشته است و همچنین با توجه به اینکه طرح‌ها و لوایح دیگر در دستورکار کمسیون قرار دارد، این طرح در کمسیون شوراها مسکوت مانده است.

جوکار بیان کرد: مجلس بر نظر خود درباره اصلاح انتخابات ریاست جمهوری اصرار دارد که قرار است برای بررسی موضوعات و ایرادات مطرح شده جلسه‌ای با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار خواهیم کرد.

نماینده یزد در مجلس خاطر نشان کرد: البته شورای نگهبان مفادی از مصوبه مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات مجلس را در انتخابات ریاست جمهوری قبلی اجرا کرد.

انتهای‌ پیام/