شهرخبر

الحوثی: ائتلاف سعودی راه حل های اعلام شده از سوی یمن را بپذیرد

الحوثی: ائتلاف سعودی راه حل های اعلام شده از سوی یمن را بپذیرد

یک عضو شورای عالی سیاسی یمن از ائتلاف سعودی خواست تا راه حل های اعلامی از سوی یمن را بپذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، محمد علی الحوثی یک عضو شورای عالی سیاسی یمن، ائتلاف سعودی را به پذیرش راه حل های اعلام شده از سوی یمن فرا خواند.

بر اساس این گزارش، محمدعلی الحوثی در صفحه توئیتر خود نوشت: شانه خالی کردن از مسئولیت موجب مصونیت متجاوزان نمی شود و حساب باز کردن آنها روی زمان فایده ای ندارد.

وی افزود: نزدیکترین راهکار، فقط اجرای چیزی است که اعلام شده و به عنوان یک حق نمی توان از آن کوتاه آمد.

این در حالی است که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که دشمن پیش از این صنعاء و سایر استان‌ها را بمباران می‌کرد، ولی امروز می‌توانیم به هر حمله ای با چندین موشک و پهپاد پاسخ دهیم و نیروهای مسلح این کشور توانستند معادله جدیدی از بازدارندگی در قبال دشمن ایجاد کنند.

وی افزود: ما در یک جنگ مقدس هستیم و جانفشانی‌های شهدای بزرگوار که با خون پاک خود، تاریخ روشنی رقم زدند را فراموش نخواهیم کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادامه داد: این جانفشانی ها باعث شد که مردم یمن، سر خود را بالا بگیرند و به شجاعت آنان افتخار کنند؛ هر چند دشمن هم پیش از این صنعاء و سایر استان‌ها را بمباران می‌کرد، ولی امروز می‌توانیم به هر حمله ای با چندین موشک و پهپاد پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن موفق شدند معادله‌ای در موازنه ترس و وحشت با دشمن ایجاد کند، تصریح کرد: معادله اخیر در راستای مأموریت نیروهای مسلح برای حمایت از منابع حاکمیتی مانند نفت و گاز است.

گفتنی است عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه مردم مظلوم یمن آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند اما در سایه مقاومت دلاورانه مردم و نیروهای مسلح یمن و عملیات موشکی و پهپادی ویژه آنها در رسیدن به این اهداف شکست خورد و مجبور به قبول آتش بس شد که این آتش‌بس نیز پس از سه مرحله دو ماهه در نتیجه کارشکنی‌های ائتلاف متجاوز عربی پایان یافت.