شهرخبر

رقابت شرکت‌های اسرائیلی برای توسعه توانمندی های اطلاعاتی امارات

رقابت شرکت‌های اسرائیلی برای توسعه توانمندی های اطلاعاتی امارات

شرکت‌های فعال در حوزه جاسوسی و جمع آوری اطلاعات رژیم صهیونیستی رقابت سختی را به منظور پیروزی در مناقصه دولت امارات متحده عربی با هدف توسعه زیرساخت جمع آوری اطلاعاتی آشکار ابوظبی با یکدیگر آغاز کرده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بسیاری از شرکت های اسرائیلی در حال رقابت با یکدیگر به منظور ارائه پیشنهادهای وسوسه انگیز با هدف در اختیار گرفتن ساختار اطلاعات آشکار دولت امارات متحده عربی هستند.

براساس اخبار منتشر شده «گروه ایدج» در ابوظبی که مالکیت آن را «طحنون بن زاید» مشاور امنیت ملی امارات و برادر ناتنی «محمد بن زاید» رئیس دولت امارات برعهده دارد به دنبال توسعه دایره فعالیت‌های اطلاعات آشکار این کشور با کمک طرف های خارجی است.

کشور امارات متحده عربی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل ,

براساس این گزارش شرکت ایدج با هدف بهبود توانمندی‌های اطلاعاتی امارات در بخش اطلاعات آشکار قصد برگزاری یک مناقصه بین المللی را دارد.

در این بین گفته می‌شود شرکت‌های جاسوسی و جمع آوری اطلاعات رژیم صهیونیستی در رقابتی تنگاتنگ با همدیگر برای برنده شدن در این مناقصه هستند.

از جمله مهم ترین شرکت‌های صهیونیستی حاضر در این مناقصه می‌توان به شرکت‌هایی چون گروهRayzone (متخصص در امور شناسایی موقعیت‌های جغرافیایی) و شرکت Ultra که در زمینه جمع آوری اطلاعات الکترونیک فعالیت دارد، اشاره کرد.

این دو شرکت پیش از آغاز جنگ اوکراین نیز اقدام به تاسیس پایگاه جمع آوری اطلاعات آشکار برای سرویس اطلاعاتی اوکراین (SBU) کرده بودند.

علاوه بر دو شرکت فوق، یک شرکت صهیونیستی دیگر به نام Cyberglobes نیز برای حضور در این مناقصه اعلام آمادگی کرده‌اند.

روابط سیاسی و دیپلماتیک ابوظبی و تل آویو پس از سالها پنهان کاری سرانجام با امضای توافق ابراهیم در سپتامبر 2020 در محل کاخ سفید شکل علنی به خود گرفت و از آن زمان تا به امروز در حال گسترش است.

انتهای پیام/