شهرخبر

رای اعتماد پارلمان عراق به وزرای مسکن و محیط زیست دولت السودانی

رای اعتماد پارلمان عراق به وزرای مسکن و محیط زیست دولت السودانی

پارلمان عراق در جلسه امروز خود به دو تن از وزیران پیشنهاد نخست وزیر این کشور رأی اعتماد دادند و به این ترتیب کابینه السودانی تکمیل شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نمایندگان پارلمان عراق امروز شنبه، به «بنگین عبدالله ریکانی»، به عنوان وزیر بازسازی و مسکن و به «نزار محمد سعید نامیدی»، به عنوان وزیر محیط زیست عراق رای اعتماد دادند.

محمد شیاع السودانی، عصر دیروز جمعه وزیران پیشنهادی عمران و محیط زیست را معرفی کرده بود. او طی نامه‌ای به پارلمان اعلام کرد که بنگین ریکانی را برای وزارت عمران و آبادانی و نزار محمد را برای وزارت محیط زیست به پارلمان برای رأی گیری پیشنهاد داده می‌شود.

پارلمان عراق در ماه اکتبر گذشته به 22 وزارت دولت السودانی رای اعتماد داد و رای اعتماد به دو وزارتخانه محیط زیست و مسکن به تعویق افتاده بود. این دو وزارتخانه سهمیه حزب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی است.

منابع سیاسی عراقی شب گذشته بعد از معرفی این دو فرد به پارلمان اعلام کردند که السودانی موفق به پایان دادن اختلافات میان احزاب کُردی درباره پست‌های کابینه شده است که به این کابینه امکان می‌دهد که با تمام ظرفیت پس از بیش از یکماه از حصول رای اعتماد پارلمان عراق به جلو حرکت کند.

انتهای پیام/