شهرخبر

سردار آزمون در نقش رئیس فدراسیون!

حمیدرضا عرب
سردار آزمون در نقش رئیس فدراسیون!

سردار آزمون در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بی تردید یکی از ضععیف‌ترین بازیکنان تیم ملی ایران بود و با نمایش اسفبار خود درخط حمله تیم ملی تبدیل به عنصری بی اثر و بی فایده در ترکیب تیم ملی شد.

آزمون که با اصرار بی دلیل کی‌روش و با وجود اینکه هنوز به آمادگی کامل نرسیده بود به جام جهانی رفت و حتی موفق به زدن یک گل هم نشد، حالا تبدیل به حامی سرسخت کارلوس کی‌روش شده و تلاش می‌کند این مربی را در فوتبال ایران حفظ کند.

بدون شک تصمیم گیری برای ماندن یا نماندن کی‌روش درتیم ملی فوتبال ایران به عهده مسئولان فدراسیون فوتبال است و کمیته فنی باید درباره آینده این مربی نظر بدهند و شگفت آور است که سردار آزمون درمصاحبه‌ای صراحتا اعلام کرده خودم کاری می‌کنم این مربی در تیم ملی به فعالیت ادامه دهد!
ادعایی که اگرصحت داشته باشد، نشان می‌دهد برخی بازیکنان تا چه اندازه در تصمیم گیری‌های کلان فدراسیون فوتبال نقش دارند و حتی ابایی هم از بیان آن دررسانه‌ها ندارند و درمصاحبه‌های خود به راحتی صحبت از حمایت از سرمربی تیم ملی می‌کنند.

شاید اگر بازیکنانی همچون آزمون در جام جهانی روی آمادگی وعمل به وظایف‌شان تمرکز می‌کردند، تیم ملی نتیجه بهتری به دست می‌آورد، اما شاهدیم که این بازیکن با وجود عملکرد بسیار پرانتقاد در جام جهانی، پا را فراتر از اختیاراتش گذاشته، تا حیطه اختیارات رئیس فدراسیون فوتبال نفوذ کرده و صحبت از تداوم حضور کی‌روش درتیم ملی می‌کند، درحالی که تصمیم گیری در این خصوص باید به عهده مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال باشد، نه بازیکنی که به دلیل نا آمادگی شایستگی حضور در جام جهانی را نداشت و تنها صحنه ماندگاری که از خود در قطر باقی گذاشت کشیدن لپ سرمربی تیم بعد گلزنی به تیم ملی ولز بود!

آنچه مسلم است در شرایط کنونی تصمیم گیران در فدراسیون فوتبال باید با آینده نگری درباره کادر فنی تیم ملی تصمیم بگیرند تا چهار سال بعد دوباره در جام جهانی از صعود به چمع ۱۶ تیم جا نمانیم و اسیر چنین بازی هایی نشوند و تیم ملی را در بند و در حصار افرادی قرار ندهند که جای برخی شایسته های جا مانده راهی جام جهانی شدند.
تیم ملی فوتبال، متعلق به همه مردم ایران است و هیچ کس حق ندارد با چنین رفتارهایی این حوزه را تبدیل به ملک شخصی کند.

257 251