شهرخبر
خط دادن دلار تهران به هرات

پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده /روز مهم بازار ارز رسید!

کدخبر: ۵۳۸۴۰۹
از روز شنبه دلار در بازار هرات به بالای 35 هزار تومان رفت و 5 روز است که در این کانال نوسان می‌دهد. بعضی از معامله‌گران فنی بازار معتقد بودند که معنی این رفتار قیمت، یعنی چارت در حال کف‌سازی است.
پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده /روز مهم بازار ارز رسید!

به گزارش اقتصادنیوز، معاملات بازار ارز در روز چهارشنبه، روز خط دادن دلار تهران به هرات بود. قیمت هرات که مسیر کاهشی را طی می‌کرد، با باز شدن بازار تهران، رنگ عوض کرد. آن هم در روزی که در تهران، اعتماد بین معامله‌گران به کمترین حد خودش رسید و حجم معاملات بسیار کم بود.

روز خط دادن دلار تهران به هرات

قیمت دلار هرات در 35 هزار و 300 تومان شروع به کار کرد که این رقم بالاتر از ناحیه حمایتی مهم خودش بود. تا ساعت 11 و قبل از شروع شدن بازار تهران، هرات به سمت حمایت 35 هزار و 150 تومان حرکت کرد اما نتوانست این سد را بشکند.

اما با شروع بازار تهران ورق برگشت و دلار هرات به سمت بالا رفت و حتی به نرخی بالاتر از نرخ آغازین خودش هم رسید. آخرش هم در 35 هزار و 450 تومان بسته شد. معامله‌گران می‌گفتند تهران به هرات خط داد.

معامله گران دلار نمی خرند و نمی فروشند زیرا...

در تهران هم حال و هوای بازار پر از ترس شده بود. این ترس را می‌شد از حجم پایین خرید و فروش دید. معامله‌گران به هر کسی اعتماد نمی‌کردند و دلار نمی‌خریدند، به هر کسی هم نمی‌فروختند. 

نوسان افزایشی قیمت سکه

به گزارش اکوایران، سکه نیز مثل هرات نوسان افزایشی داشت و به 17 میلیون و 150 هزار تومان رسید. سکه رفاه هم موازی با سکه فیزیکی حرکت کرد و عدد 16 میلیون و 999 هزار تومان را لمس کرد.

چارت در حال کف سازی است؟

 از روز شنبه دلار در بازار هرات به بالای 35 هزار تومان رفت و 5 روز است که در این کانال نوسان می‌دهد. بعضی از معامله‌گران فنی بازار معتقد بودند که معنی این رفتار قیمت، یعنی چارت در حال کف‌سازی است.

این در حالی بود که زمانی‌که هرات سقف خودش را در این هفته زد، یکسری از معامله‌گران منتظر ریزش و اصلاح بودند، که تا اینجای کار این اتفاق نیفتاده است. آن‌ها معتقدند که بازار بعد از هر بالا رفتنی احتیاج به استراحت دارد. 

اما در مقابل گروهی می‌گفتند تا زمانیکه تقاضای کریسمس وجود دارد، انتظار ریزش آنچنانی ندارند. از آن طرف، نوسان بالای هرات که باعث شده چند بار به 35 هزار و 150 تومان برخورد کند و برگردد  به بازارساز منتسب شده است.

هفته پر رونق دلار متشکل

عده‌ای از معامله‌گران می‌گویند از ابتدای هفته تا چهارشنبه، 84 میلیون دلار در بازار متشکل به صورت توافقی معامله شده که یکی از هفته‌های پررونق این بازار بوده است و نمی‌شود این حجم بالای فروش را بدون نقش کلیدی بازارساز تحلیل کرد. 

hRBCJ6lPkYjs

روز مهم در بازار دلار

اما معامله‌گران فنی، یک نکته دیگری را هم گوشزد می‌کردند و می‌گفتند دلار در حال تکمیل کندل ماهانه خودش است و نرخ بسته شدن در بازار امروز که اخرین روز ماه میلادی است، نقش مهمی در آینده قیمت دارد.

آن‌ها انتظار دارند که بازار در روزهای ابتدایی هفته آینده، پرنوسان دنبال شود، چرا که اغاز ماه میلادی است.

بازارها در یک محدوده حمایتی مهم

به طور کلی، تکنیکالیست‌ها تمامی بازارها از هرات و تهران تا سکه و طلای آبشده را فعلا در یک محدوده حمایتی مهم می‌بینند که واکنش نرخ‌ها به این سطح حمایتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که این سطوح حمایتی کار کند، قیمت به تارگت‌های بعدی خواهد رسید. 

خبر مهم بودجه ای در بازار ارز

در بازار چهارشنبه در مورد یک خبر مهم صحبت می‌شد؛‌ آن هم زمان ارائه لایحه بودجه 1402 بود. یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفته است احتمالا بررسی و تصویب بودجه 1402 به بهار سال اینده موکول می‌شود.

واکنش بازار به این خبر منفی بود. معامله‌گران این اتفاق را نشانه‌ای از ضعف در دولت تلقی کردند و می‌گفتند کابینه دولت برنامه‌ای برای بودجه ندارد.