شهرخبر

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه C

آرژانتین برد و از دست فرانسه فرار کرد/ عجیب‌ترین صعود برای عقاب‌ها!

گروه C جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر هم به پایان راه خودش رسید و آرژانتین و لهستان از این گروه راهی مرحله بعد شدند.

در ورزشگاه ۹۷۴ تیم‌های ملی آرژانتین و لهستان به مصاف هم رفتند که آلبی‌سلسته با نتیجه ۲-۰ پیروز شد.

آرژانتین برای این که با فرانسه در یک‌هشتم نهایی روبه‌رو نشود نیاز به گل برای صدرنشینی داشت. آلبی‌سلسته نیمه نخست تیم برتر میدان بود و چند موقعیت هم خلق کرد، تا این که دقیقه ۳۹ با استفاده از VAR برای‌شان پنالتی مشکوکی گرفته شد. این ضربه را لیونل مسی به دستان وویچخ شچسنی کوبید تا نیمه اول بدون گل تمام شود. اما گل‌نزنی‌های نیمه اول، نیمه دوم خیلی زود جبران شد. پاس ناهوئل مولینا را الکسیس مک‌آلیستر در دقیقه ۴۷ تبدیل به گل نخست بازی کرد. دقیقه ۶۷ هم شوت تماشایی خولیان آلوارس گل دوم آلبی‌سلسته را به همراه داشت. 

آرژانتین برد و از دست فرانسه فرار کرد/ عجیب‌ترین صعود برای عقاب‌ها با قانون فیرپلی!

در ورزشگاه لوسیل تیم‌های ملی عربستان‌سعودی و مکزیک مقابل هم قرار گرفتند که مکزیکی‌ها این بازی را با نتیجه ۲-۱ بردند.

برتری مکزیک در نیمه اول مشهود بود و عربستان چشم به ضدحملات داشت، ولی در پایان این نیمه هیچ‌کدام از دو تیم به گل نرسیدند. مکزیک در دقیقه ۴۷ با گلی که هنری مارتین زد پیش افتاد. ضربه ایستگاهی تماشایی لوئیس چاوس در دقیقه ۵۲ شانس مکزیک برای صعود را بیش از پیش کرد، ولی ابتدا قانون فیرپلی و سپس گل سالم الدوسری در دقیقه ۶+۹۰ کارشان را خراب کرد.

آرژانتین برد و از دست فرانسه فرار کرد/ عجیب‌ترین صعود برای عقاب‌ها با قانون فیرپلی!

در گروه C آرژانتین با ۶ امتیاز صدرنشین شد؛ لهستان و مکزیک با ۴ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. عربستان هم با همان ۳ امتیازی که از دیدار مقابل آرژانتین گرفت در رده چهارم قرار گرفت و حذف شد.