شهرخبر

خبر خوش سازمان تامین اجتماعی برای پرستاران

کدخبر: ۵۳۸۳۶۶
اقتصادنیوز: مدیرعامل تامین اجتماعی اعلام کرد: با تصویب شورای عالی بیمه تعرفه پرستاری پس از ۱۵ سال تصویب و با تامین منابع مالی به زودی پرداخت خواهد شد.
خبر خوش سازمان تامین اجتماعی برای پرستاران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی عصرامروز در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده از بیمارستان تامین اجتماعی امام رضا(ع) شهرستان اسلامشهر و تجلیل از پرستاران این مرکز درمانی، اظهار کرد: تعرفه پرستاری پس از ۱۵ سال در دولت سیزدهم تصویب شد که با تامین منابع مالی آن به زودی پرداخت می‌شود.

موسوی افزود: سازمان تامین اجتماعی با بیش از ۴۵ میلیون نفر افراد تحت پوشش در حوزه خدمات درمانی، دارای ۳۹۰ مرکز درمانی عمومی، تخصصی و فوق تخصصی است که خدمات مورد نیاز به مراجعه کنندگان به صورت ۱۰۰درصد رایگان ارائه می دهد.

وی با اشاره به وجود ۵۰ هزار طرف قرارداد برای اعضای تحت پوشش، بیان کرد: ما مفتخریم در کنار ارائه خدمات درمانی برای افراد تحت پوشش در ۸۷ بیمارستان ملکی سازمان تامین اجتماعی، بالغ بر ۱۷ هزار پرستار از بهترین نیروهای تلاشگر در عرصه خدمت به جامعه هدف در این مجموعه فعالیت می کنند.

هاشمی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی این افتخار را دارد که تاکنون ۱۰ شهید در عرصه سلامت در دوران کرونا تقدیم نظام و انقلاب کرده و ۸۰ شهید بزرگوار هم در دوران دفاع مقدس داشتیم، در جریان اغتشاشات اخیر نیز شهید سلمان امیر احمدی از پرسنل تلاشگر بیمارستان لبافی نژاد که در لباس بسیجی و پس از فراغت از خدمت درمان، در مقابله با جریان نفوذ و اغتشاشات ایفای نقش می کرد، به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، بیان کرد: بخش اعظم سرمایه اجتماعی در مجموعه تامین اجتماعی در راستای عدالت محوری به دست عزیزان کادر سلامت انجام می‌شود، البته نواقصی در گذشته بوده که در این دوره دولت بخشی از آن واقع شده و در بحث ۵۰ درصد فوق‌العاده ویژه کادر درمان تلاش می‌کنیم، تا این بحث را برای کادر غیر درمان فعال در عرصه درمان نیز احیا کنیم، که با این امر بخشی از شرایط معیشتی برای این عزیزان پرستار جبران  می‌شود.

وی با اشاره به عملیاتی شدن تعرفه  خدمات پرستاری، تصریح کرد: در بحث تعرفه پرستاری که چندین بار توسط رهبر معظم انقلاب تاکید شده بود، در این دولت با رویکردی که ریاست جمهوری داشتند، این طرح در شورای عالی بیمه مصوب شد و پس از تصویب، منابع مالی آن در طی چند روز اخیر تامین شده که به این عزیزان پرداخت خواهد شد، در کنار این اقدامات بارویکرد توسعه خدمت به مردم و افزایش رضایتمندی را جزو اولویت های راهبردی قرار داده ایم تا توسعه خدمات در بخش درمان مستقیم و هم توسعه خرید خدمت انجام شود.

موسوی تاکید کرد: با همتی که در دولت سیزدهم اتفاق افتاد از طریق واگذاری سهام مبلغ ۸۸ هزار میلیارد تومانی که از سال ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۰ در تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین بدهکار بانکی بود، در تهاتری که اتفاق افتاد بزرگترین تسویه حساب بانکی در تامین اجتماعی انجام شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به برگزاری آزمون ۱۵ مردادماه سال جاری که در آن ۴۰۰۰ نفر شرکت کرده بودند، خاطرنشان کرد: پس از تعیین تکلیف افراد شرکت کننده در آزمون، این افراد به نیروهای درمانی مجموعه افزوده می‌شود، هر چقدر خدمات درمان مستقیم را تقویت کنیم، به همان اندازه در کاهش درآمد از جیب مردم و چیزی که در عرصه سلامت بیمه‌شدگان ما دارند تاثیرگذار خواهیم بود و ۴ هزار نفر به کادر درمانی این سازمان اضافه خواهد شد که بخشی از آن‌ها در همین مجموعه درمانی و استان تهران به کارگیری می شوند.