شهرخبر

جام جهانی قطر| دشان: از حالا وارد یک تورنمنت جدید می‌شویم/ مجبور بودم از تعویضی‌‌ها استفاده کنم

جام جهانی قطر| دشان: از حالا وارد یک تورنمنت جدید می‌شویم/ مجبور بودم از تعویضی‌‌ها استفاده کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه از تصمیم خود برای به میدان فرستادن نیمکت‌نشینانش برابر تونس در دور آخر بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فرانسه در آخرین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه اجوکیشن سیتی برابر تونس با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد. دیدیه دشان سرمربی خروس‌ها که تیمش در دور قبلی صعود خود به مرحله یک هشتم نهایی را مسجل کرده بود، تیمی تماماً متشکل از بازیکنان ذخیره (به جز اورلین شوامنی) به میدان فرستاد هرچند که در اواخر نیمه دوم برخی از آنها را تعویض کرد و بازیکنان اصلی‌اش را جایگزین آنها کرد. عدم هماهنگی بازیکنان نیمکت‌نشین یکی از دلایل اصلی نمایش ضعیف فرانسوی‌ها بود اما با این حال دشان که تیمش به عنوان تیم اول به مرحله گروهی  حذفی صعود کرده است، از تصمیم خود برای انتخاب نفرات ترکیب اصلی‌اش دفاع کرد.

دشان در پایان بازی به خبرنگاران گفت: در نتیجه یکسری انتخاب‌های من، تیم ما با مشکلاتی مواجه شد و من این موضوع را قبول دارم اما چاره‌ای نبود و من باید به بازیکنان اصلی استراحت می‌دادم تا آنها را برای بازی بعدی‌مان که چهار روز دیگر برگزار خواهد شد، آماده نگه دارم.

دشان افزود: دلیل دیگر انتخاب این ترکیب نگرانی از بابت خطر مصدومیت بود که بعضی از بازیکنان‌مان را تهدید می‌کرد. ما به تازگی دو بازی سنگین را پشت سر گذاشته بودیم. این بازی همچنین به با بازیکنان ذخیره فرصتی داد تا تفاوت در کیفیت و سطح بازی‌های جام جهانی با سایر بازی‌ها را ببینند.

سرمربی فرانسوی‌ها در پایان گفت: به هر حال ما به هدف‌مان (صعود به عنوان تیم اول گروه) دست پیدا کرده‌ایم و حالا باید تجدید قوا کنیم، چرا که از الان وارد یک تورنمنت دیگر خواهیم شد.

تیم ملی فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 با تیم دوم گروه C‌ روبه‌رو خواهد شد.

انتهای پیام/