شهرخبر
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱

در گزارش زیر به بررسی مشخصات آپارتمان‌های ۵ میلیاردی تهران خواهیم‌ پرداخت.

قیمت مسکن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصاد آنلاین، اگر قصد سرمایه‌گذاری در تهران را با سرمایه ۵ میلیارد تومان دارید، انتخاب‌های متنوعی در مناطق و محله‌های مختلف پایتخت پیش روی شما قرار دارد. در این گزارش منازل ۵ میلیاردی تهران را معرفی کرده و مورد بررسی قرار می‌دهیم.

واحد آپارتمانی ۱۱۴ متری در محله طرشت درحالی که ۳۰ سال از ساخت آن گذشته باشد و ۲ خوابه باشد، ارزشی بالغ‌بر ۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان دارد.

با سرمایه ۵ میلیارد تومان می‌توانید آپارتمانی ۲۰ ساله در محله گیشا (کوی‌نصر) با متراژ ۹۲ متر و ۲ اتاق خواب را خریداری کنید.

آپارتمان دیگری در محله سهروردی با متراژ ۸۱ متر و سنی حدود ۲۱ سال درحالی که ۲ خوابه باشد در روزهای گذشته معادل ۵ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین واحد دیگری در همین منطقه با سنی معادل ۲۰ سال و متراژ ۸۶ متر و ۲ اتاق خواب معادل ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

برای خرید واحد آپارتمانی در محله شهرک‌ ولیعصر با متراژ ۱۲۲ متر با توجه به اینکه تنها ۳ سال از ساخت این ساختمان می‌گذرد و این واحد ۲ خوابه است، به بودجه‌ای بالغ‌بر ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان احتیاج دارید.

اگر قصد سرمایه‌گذاری در مناطق غربی تهران را دارید، می‌توانید واحد آپارتمانی ۹۰ متری در محله پونک با سنی حدود ۲۱ سال و ۲ خوابه را با سرمایه‌ای معادل ۵ میلیارد تومان خریداری کنید.

همچنین برای خرید واحدی ۷۲ متری در همین محله با سنی معادل ۱۳ سال و ۲ اتاق خواب به سرمایه‌ای معادل ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان احتیاج دارید.

ارزش واحدی نوساز در محله سلسبیل با متراژ ۹۵ متر درحالی که این واحد ۳ خوابه است، مبلغی بالغ‌بر ۴ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان است.

توجه داشته‌ باشید این ارقام براساس واحدهایی است که در تهران به فروش گذاشته شده و قطعا به طور دقیق قیمت مسکن در محله‌های یاد شده را تبیین نمی‌کند. قیمت مسکن در هرمنطقه مطابق با سن بنا، امکانات واحد، کوچه و خیابان، شرایط مالک و فروشنده و... متفاوت خواهد بود.