شهرخبر

واکنش کی‌روش به شایعه تهدید بازیکنان ایران/ این اتفاق واقعاً احمقانه است

تیم ملی ایران شب گذشته در سومین دیدارش از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف تیم ملی آمریکا رفت و با نتیجه ۰-۱ شکست خورد تا از صعود به مرحله یک هشتم این رقابت‌ها باز بماند.

روز گذشته و قبل از بازی وبسایت سی‌ان‌ان گزارشی مخدوش مبنی بر تهدید بازیکنان ایران منتشر کرده بود. این موضوع با واکنش کی‌روش در نشست خبری پس از این بازی روبرو شد. این مربی پرتغالی در این باره به خبرنگاران گفت: «حالا که دنیا پر از اتفاقات احمقانه است، به نظر می‌رسد که مطرح کردن هر موضوعی مجاز است.

من خبرنگار حرفه‌ای نیستم و شما به خوبی از این موضوع خبر دارید. شما بیشتر و بهتر این موضوع را درک می‌کنید اما در حال حاضر حتی اخباری که از منابع نامشخص مطرح می‌شوند نیز به سرعت منتتشر می‌شود و این اتفاق تنها در عرض دو ساعت رخ می‌دهد. این اتفاق واقعا احمقانه است. این اخبار نادرست و باعث بی‌احترامی به ما است.

اما ما باید به این شرایط عادت کنیم چون اینجا دنیایی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. ما داستان‌های بسیاری درباره بازیکنانی شنیدیم که تهدید شدند. این باعث تاسف است. بازیکنان ماموریت‌شان را درک می‌کنند، می‌دانند که باید بازی کنند و من خوشحالم که با بازی‌ای که در زمین ارائه کردند نسبت به این شایعات واکنش نشان دادند.»