شهرخبر

تعویق دادگاه رسیدگی به اتهام آزار و اذیت نویسنده آمریکایی توسط ترامپ

تعویق دادگاه رسیدگی به اتهام آزار و اذیت نویسنده آمریکایی توسط ترامپ

یک قاضی آمریکایی دادگاه دونالد ترامپ برای رسیدگی به پرونده اتهام آزار و اذیت جنسی یک نویسنده در حدود ۲۷ سال پیش را، دو ماه به تعویق انداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، قاضی لوئیس کاپلان از دادگاه منطقه‌ای منهتن نیویورک، دادگاه رسیدگی به شکایت «جین کارول» از دونالد ترامپ به اتهام آزار و اذیت جنسی را به تاریخ 10 آوریل سال 2023 موکول کرد.

قاضی کاپلان اظهار کرد این دادگاه به تاخیر می افتد تا کارول فرصت کافی برای اثبات این موضوع داشته باشد که ترامپ هر گونه آزار و اذیت جنسی او را در یک فروشگاه، انکار می کند.

براساس این گزارش، «جین کارول» 78 ساله، مقاله نویس برجسته آمریکایی، پیشتر با طرح شکایتی در دادگاه ادعا کرد که ترامپ حدود 27 سال پیش و در دهه 90 میلادی، وی را در اتاق پرو فروشگاهی در نیویورک، مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

کارول که مقاله نویس سابق مجله الی است، در نوامبر 2019 شکایت خود علیه ترامپ را در دادگاه مدنی نیویورک مطرح کرد. وی در بخشی از کتاب خود که سال گذشته توسط این مجله منتشر شد، مدعی شد که او توسط ترامپ در اتاق پرو فروشگاه لوکس برگ دورف در نیویورک در اواسط دهه 90 میلادی، مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

ازآن زمان تاکنون بررسی این پرونده به دلیل درگیری های مربوط به قانون اساسی به تاخیر افتاده بود و اصلی ترین دلیل آن سمت ریاست جمهوری ترامپ و مصونیت سیاسی وی بود.

دونالد ترامپ نیز ضمن رد این اتهام اعلام کرد کارول در طبقه من نیست و او دروغگوست. ترامپ همچنین این اتهام را تمسخرآمیز خواند.

کارول همچنین هفته گذشته در دادخواست دوم و جدید خود، ترامپ را متهم به ضرب و جرح کرده و از قاضی کاپلان خواسته بود تا دادگاهی مشترک را برای رسیدگی به هر دو دادخواست او تشکیل دهد اما قاضی با درخواست او موافقت نکرد.

وکلای ترامپ نیز با ادغام جلسات رسیدگی مخالفت و اعلام کردند آنها نمی دانند چه کسی در پرونده دوم به عنوان شاکی حاضر می شود. این وکلا تاریخ 8 مه 2023 را برای دادگاه اول پیشنهاد دادند اما تاریخ اصلی برگزاری آن 6 فوریه بود که حالا با تاخیری دو ماهه در تاریخ 10 آوریل برگزار می شود.

براساس این گزارش، دادخواست دوم کارول شامل ادعای افترایی است که در آن ترامپ در پستی در شبکه اجتماعی خود در تاریخ 12 اکتبر بار دیگر ادعای آزار و اذیت جنسی کارول را رد و این ادعا را دروغ و فریبکاری خواند.

قاضی کاپلان سابقه درخشانی در زمینه کمک قضایی به قربانیان خشونت ها و آزار و اذیت های جنسی دارد. وی پیشتر اعلام کرده بود که کارول می تواند از ترامپ درخواست غرامت کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ چند روز پیش و یک هفته پس از پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای و کسب اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان، با دعوت از خبرنگاران در ویلای شخصی خود در فلوریدا، نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 را اعلام کرد.

انتهای پیام/