شهرخبر

گسترش خدمات الکترونیکی، گامی موثر برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات است

گسترش خدمات الکترونیکی، گامی موثر برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات است

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: در سال‌های اخیر با افزایش و گسترش خدمات الکترونیکی و غیرحضوری خود به مشمولان و خانواده‌های آنان، توانسته‌ایم در جهت تسهیل و تسریع در ارائه خدمات گام موثر برداریم.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی فراجا با توجه به مسئولیت و ماموریتی که به عهده دارد یکی از مجموعه‌های فراجاست که ارتباط بسیار گسترده با بدنه جامعه و جوانان دارد و به صورت مستقیم با جوانان و غیر مستقیم با خانواده‌های آنان در ارتباط است

وی گفت: ماموریت‌های اصلی سازمان وظیفه عمومی، تامین نیروی انسانی نیروهای مسلح، اعزام مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح در یازده دوره درسال و رسیدگی به درخواست‌های معافیت تحصیلی، پزشکی، کفالت، خروج از کشور، صدور مجوز فعالیت‌های ورزشی و… می‌باشد.

سردارمهری بیان کرد: با صدور اینترنتی کلیه درخواست‌های خروج از کشور دانش آموزان، دانشجویان و طلاب و صدور معافیت تحصیلی دانشجویان داخل کشور و خارج از کشور به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اینترنتی sakha. epolice. ir توانسته‌ایم حجم گسترده‌ای از مراجعات حضوری غیر ضروری را کاهش دهیم.

وی در ادامه افزود: بیش از ۲۶ مورد از خدمات سازمان مانند: تمدید و تعجیل اعزام به خدمت، ثبت درخواست‌های معافیت کفالت، پزشکی، مواردخاص و استعلام کارت‌های معافیت و پایان خدمت و…به دفاتر پلیس +۱۰ واگذار شده و روند رسیدگی به درخواست مشمولان و نتایج کمیسیون‌های پزشکی، کفالت و… به صورت پیامکی به مشمول اطلاع‌رسانی می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی گفت: ارتقاء فرهنگ و منزلت سربازی از دیگر رویکرد‌های مهم سازمان وظیفه عمومی است که در سال‌های اخیر با تولید فیلم کوتاه، بروشور، پادکست و…گام موثر برداشته ایم، همچنین در رادیو جوان برنامه‌ای ویژه سربازان عزیز کشورمان به صورت هفتگی با موضوعات متنوع پخش می‌شود.

سردارمهری خاطرنشان کرد: در حوزه اطلاع‌رسانی قوانین و مقررات، یکی از برنامه‌های مستمر، برگزاری جلسه با مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و حضور در مدارس و رفع ابهامات دانش آموزان است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی اظهارداشت: رویکرد دیگر خدمت سربازی در نیروهای مسلح، بهره گیری مناسب از وقت جوانان درطول دو سال خدمت سربازی در راستای رسالت و ماموریت‌های نیروهای مسلح است تا دوران خدمت سربازی به دوران رشد وتوانمندسازی جوانان به عنوان کادرهای آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

وی گفت: در طرح مهارت آموزی توانمندی کارکنان وظیفه متناسب با تحصیلات و تخصص آنان با برگزاری دوره‌های آموزشی درحوزه‌های خدمات فنی مهندسی، اداری و پشتیبانی و…افزایش می‌یابد و پس از قبولی در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای، گواهی مربوطه برای آنان صادر می‌شود.

سردارمهری با بیان اینکه در اجرای این طرح کلیه سازمان‌های نیروهای مسلح و بیش از ۲۶ دستگاه کشوری مشارکت دارند، افزود: سربازان منقضی خدمت سال‌های ۹۷ به بعد که دارای گواهینامه مهارت آموزی هستند، می‌توانند برای دریافت تسهیلات بانکی از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ اقدام کنند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاع از اخبار وقوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی می‌توانندبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www. vazifeh. police. ir و یا پیام رسان‌های سازمان در سروش، ایتا و روبیکا به نشانی khabaresarbazi@ مراجعه کنند.

انتهای پیام