شهرخبر

شهروندان آلمانی به اقدامات دولت برای مهار بحران انرژی اعتماد ندارند

شهروندان آلمانی به اقدامات دولت برای مهار بحران انرژی اعتماد ندارند

نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که بسیاری از شهروندان آلمانی به اقدامات دولت برای گذر خوب از زمستان و مهار بحران انرژی اعتماد ندارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، دولت ائتلافی آلمان تلاش می کند با اتخاذ سیاست هایی اعتماد و اطمینان به پشت سر گذاشتن زمستانی خوب دربین شهروندان را افزایش دهد. اما نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که تعداد زیادی از شهروندان به اقدامات دولت برای جبران افزایش قیمت انرژی در زمستان اعتماد ندارند.

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان وعده داده است که تامین انرژی در آلمان در زمستان تامین خواهد شد . بر اساس نظر سنجی جدیدی که به سفارش آر تی ال و ان تی وی آلمان انجام شده است تنها اکثریت محدود 51 درصد آلمانی ها به این برنامه ها اعتقاد دارند. 47 درصد نگران هستند که ممکن است در تامین برق یا گاز تنگناهایی ایجاد شود. اکثریت ساکنان آلمان شرقی و حامیان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان از وقوع سناریوی دومی هراس دارند.

پیش از آغاز سال جدید میلادی، بسیاری از شرکت های خدمات شهری در حال افزایش قیمت برق و گاز برای سال آینده هستند . تنها 9 درصد از آلمانی ها معتقدند که بیشتر این افزایش قیمت ها با مسکن کاهش قیمت انرژی که توسط دولت فدرال آلمان تعیین شده است، جبران می شود.

64 درصد شهروندان معتقدند که بخش کوچکی از افزایش قیمت ها با اقدامات کمکی دولت فدرال آلمان جبران خواهد شد. 21 درصد تصور می کنند که اقدامات امدادی به هیچ وجه افزایش قیمت ها را جبران نمی کند. افراد کم درآمد و بخصوص حامیان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان می ترسند که با ترمزهای قیمت انرژی که تصمیم گرفته شده است باری از روی دوش خانواده های آن ها برداشته نشود.

نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که 39 درصد از آلمانی ها این تصور را دارند که دولت فدرال فعلی متشکل از حزب سوسیال دموکرات، سبزها ولیبرال دموکرات ها کشور را به خوبی یا حتی خیلی خوب از طریق بحران های فعلی هدایت می کند. اکثریت 60 درصدی شهروندان اینطور فکر نمی کنند. تنها در بین حامیان حزب سوسیال دموکرات 68 درصد) و سبزها (71 درصد) فکر می کنند که دولت فدرال، آلمان را به خوبی از میان بحران های فعلی هدایت می کند. در مقابل، کمتر از نیمی (43 درصد) از حامیان حزب لیبرال دموکرات این باور را دارند.

این نظر سنجی توسط موسسه "فورسا" در فاصله زمانی 25 و 28 نوامبر از بین 1004 نفر از افراد واجد شرایط در آلمان انجام شده است.

انتهای پیام/