شهرخبر

بیانیه سفارت آمریکا در بغداد/ بازی ایران و آمریکا یکی از پربیننده ترین بازی های جام خواهد شد

کدخبر: ۵۳۸۱۱۵
سفارت واشنگتن در بغداد درباره رقابت امشب دو تیم ایران و ایالات متحده در چارچوب بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ بیانیه ای منتشر کرد.
بیانیه سفارت آمریکا در بغداد/ بازی ایران و آمریکا یکی از پربیننده ترین بازی های جام خواهد شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا در این بیانیه آمده است: «بازی امشب آمریکا و ایران یکی از پربیننده ترین بازی های جام جهانی (حداقل در میان کارکنان سفارت آمریکا در بغداد!) خواهد بود. ما برای تیم ایالات متحده آمریکا با صدای بلند تشویق خواهیم کرد و افتخار می کنیم، اما همچنین می دانیم که هر تیم برای مردم و آرزوهای آنها بازی خواهد کرد. امشب نشان خواهد داد که چگونه ورزش می‌تواند از سیاست فراتر رود و مردم را حول چیزی مثبت متحد کند؛ عشق به بازی زیبا.»

پیش تر، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا که در رومانی به سر می برد، در آستانه بازی فوتبال تهران- واشنگتن، آن را سیاسی ندانست و گفت: مشتاقانه در انتظار مسابقه بسیار رقابتی ایران و آمریکا هستم.

در عین حال، مقام های آمریکایی با وجود عذرخواهی درباره مساله دستکاری در پرچم ایران، هنوز با این سوال مواجهند که چگونه می توان ادعای عبور ورزش از سیاست را مطرح کرد در حالی که بسیاری از رسانه ها و نیز موسسات نرم افزاری تحت حمایت دفتر امور خاورمیانه وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا و نمایندگی آن کشور برای توسعه بین‌المللی، در هفته های اخیر همه توان خود را به کار بستند تا حضور تیم ایران در جام جهانی را به مسائل سیاسی و داخلی ایران ربط دهند؟